דיווח באירן: "נעצר מחסל צמרת ההנהגה הביטחונית הסורית"

פחות משבוע חלף מאז חוסלה צמרת ההנהגה הביטחונית בסוריה, ובאירן מדווח מפיו של חבר פרלמנט סורי כי כוחות הביטחון הסוריים הצליחו לשים את ידם על מבצע הפיגוע. "בקרוב נשדר את הודאתו בתקשורת", הבטיח חבר הפרלמנט הסורי. לדיווח לא ניתן אישור רשמי בדמשק

האם הרשויות בסוריה הצליחו לפענח את נסיבות הפיגוע הקטלני שגדע את חייה של הצמרת הביטחונית במדינה? סוכנות הידיעות האירנית "פארס" מדווחת היום כי גורמי הביטחון בדמשק הצליחו לשים את ידיהם על מבצע הפיגוע, איש מנגנוני ביטחון הפנים בבירה. לדיווח האירני לא התקבל כל אישור רשמי מגורמים רשמיים בסוריה.

הדיווח באירן מבוסס על ראיון שהעניק חבר הפרלמנט הסורי מוחמד זוהיר ראנום. "האיש שביצע את הפיגוע במטה הביטחון הלאומי נעצר", אמר הבכיר הסורי. "מדובר באיש הצוות במבנה. כנראה שבעתיד הקרוב הודאתו של האיש תשודר בכלי התקשורת". לדברי ראנום, האיש הופעל "על ידי אויביה של סוריה".

המורדים: "אסד משנע נשק כימי לנמלי התעופה"

בינתיים, בסוריה, נמשך העיסוק התקשורתי הנרחב במאגרי הנשק הכימי שברשות המשטר. גורמים רשמיים מטעם "צבא סוריה החופשית", ארגון המורדים, דיווחו היום כי המשטר הסורי העביר כמה ממאגרי הנשק שברשותו לנמלי תעופה באזור הגבולות. "אנחנו יודעים היטב מה מיקומם של אותם מאגרים", אמרו הגורמים.

לטענתם, המהלך של המשטר הסורי נועד להפעיל לחץ על הקהילה הבינלאומית, פן תחליט לצאת למהלך צבאי נגד אסד. "על פי המידע שברשותנו, המשטר החל להעביר מחסני נשק להשמדה המונית כבר לפני מספר חודשים", ציינו הגורמים אך עם זאת הבהירו כי הם אינם מאמינים שהמשטר ישתמש במאגרים אלו נגד ישראל.

"המשטר, שלא ירה ולו כדור אחד נגד ישראל בעשורים האחרונים, לא ישתמש בנשק הכימי נגדה", אמרו הגורמים ב"צבא סוריה החופשית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת