יום דמים בעירק: לפחות 107 הרוגים

לפחות 107 בני אדם נהרגו בסדרת פיצוצים שהחרידה היום את עירק. במקביל הכריזו השלטונות בבגדד על פתיחת מעברי הגבול עם סוריה לכניסת פליטים סורים, אך ספק אם צפויה נהירה המונית בעקבות האלימות המשתוללת

זירת פיגוע בבגדד, היום (AP)

ראש ממשלת עירק נורי אל-מאליכי הודיע על פתיחת גבולות המידה כדי לאפשר את כניסתם של פליטים סורים המבקשים להימלט מאימת הקרבות בארצם, כך הודיע בכיר במשמר הגבולות העירקי לסוכנות הידיעות רויטרס. "הפקודה הגיע לפני 30 דקות", אמר מפקד מעבר גבול איסאם יאסים אל וואליד - מרחק של 560 קילומטרים מבגדד. אל וואליד אמר שהפקודה נשלחה לכל נקודות הגבול הסורי.

אבל גם לאחר שהתקבלה הפקודה על פתיחת הגבולות, לא ברור כמה סורים יבחרו לברוח לשכנה ממזרח. היום נהרגו בעירק לפחות 107 בני אדם בסדרה של פיגועים ומתקפות טרור ברחבי המדינה. ע"פ הידיעות מהשטח, מדובר ביום הקטלני ביותר בעירק מאז תחילת השנה. רוב התקיפות היום כוונו נגד אנשי המיעוט השיעי. יותר מ-200 שיעים הגיעו לבתי החולים בבגדד. אלימות פרצה גם בערים קירקוק ומוסול.

פיגועי ההתאבדות שהפכו לעניין כמעט יומיומי בעירק בשנים האחרונות, החלו לגלוש בחודשים האחרונים גם לסוריה. בעבר אמר שר החוץ העירקי כי הוא מזהה זליגה של פעילי אל קעידה מעירק לסוריה והודה שמדינתו לא מצליחה לעצור את השטף. בכיר במשטר בבגדד אמר כי "צריך לקחת ברצינות את המתקפות בסוריה. הן איום למדינה שלנו. אל קעידה מנסה לדחוף את עירק למלחמת אחים כמו זו המתחוללת בסוריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת