המורדים בסוריה מציגים: כך תימנעו מחשיפה לנשק כימי

בישראל עוקבים אחר מאגרי הנשק הכימי של אסד, אך המורדים בסוריה חוששים לא פחות שבאותם המאגרים הוא יעשה שימוש לדכא את מחאתם. סרטונים שהפיצו ברשת משמשים מדריך מצולם להרכבה ביתית של מסיכות נגד חומרים כימיים, למקרה שמישהו מהמשתתפים במרד יבוא במגע עם החומרים. כך זה נראה

הכנה ביתית של מסכת הגז (חדשות 2)

ברקע הדיווחים על האפשרות שנשיא סוריה בשאר אסד יחליט לפנות ל"נשק יום הדין" ולהשתמש בנשק כימי נגד בני עמו כשיחוש כי הוא נדחק אל הפינה, מפרסמים בימים האחרונים כלי התקשורת המזוהים עם המחאה סרטונים שונים בהם הם מסבירים כיצד להיערך ל"מערכה הכימית" ברחובות סוריה.

צפו: המדריך למשתמש נגד הנשק הכימי

מאז חוסלה הצמרת הביטחונית הקרובה לנשיא סוריה בשבוע שעבר, גוברים הדיווחים לפיהם אסד יחליט לפנות למאגרי הנשק הכימי שברשותו על מנת להביא להכרעה סופית של המחאה. ככל שהלחץ עליו יגבר בהתקדמות המחאה החמושה, מעריכים במערב, גובר החשש שזו תהיה תגובתו. גם בישראל עוקבים מקרוב אחר מאגרי הנשק הכימי בסוריה.

רשת "אל-ערבייה" מדווחת הלילה כי בימים האחרונים הפיצו המורדים בסוריה שורה של סרטונים באתרי שיתוף סרטוני הווידאו ברשת ובהם הסברים והנחיות למפגין ולחמוש בשטח - כיצד להתמודד עם נשק כימי. באחד הסרטונים שהופץ ברשת, מתועד הסבר כיצד יש להרכיב מסיכה ביתית מיוחדת שנועדה למנוע מגע עם החומר הכימי. בסרטון שפורסם מפורטים לפרטי פרטים שלבי ההכנה של אותה מסיכה, וכולל הכנה לדוגמא של מסכה שכזאת. החומרים הדרושים להרכבת המסיכה הם: בקבוק פלסטיק, צמר גפן, נייר אלומיניום וחוט בלבד.

בינתיים, ברוסיה דווח אמש כי מוחמד מחלוף, דודו של אסד מצד אמו, נמלט למוסקבה ושוהה שם באחד המלונות. מנגד דיווח הממשל הסורי כי ארגוני ביון מערביים ומדינות ערביות אויבות מנסים להשתלט על שידורי הטלוויזיה הממלכתית ולפרסם ידיעות שקריות באמצעות המגיש הראשי, שנחטף על ידי המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת