דיווח: רוסיה מפנה אזרחיה מסוריה

גורמים בברית נאט"ו טוענים כי חיל הים הרוסי החל לפנות את עשרות אלפי האזרחים הרוסים השוהים במדינה הנתונה תחת מלחמת אזרחים עקובה מדם. על פי הדיווח ספינות הקרב שעגנו לאחרונה בסוריה מפנות בזמן האחרון את האזרחים. במקביל, דווח ברוסיה כי דודו של אסד ברח למוסקווה ושוהה מזה מספר ימים באחד המלונות בעיר

אסד ושר החוץ הרוסי לברוב, ארכיון (רויטרס)

האם גם מוסקווה מתייאשת מאסד? גורמים במערך המודיעין של ברית נאט"ו טוענים כי חיל הים הרוסי החל לאחרונה בפינוי עשרות אלפי האזרחים הרוסים הנמצאים בשטח סוריה.

על פי הדיווח, מספר מספינות הקרב שעגנו בשבועות האחרונים בנמל טורטוס שבסוריה צולמו על ידי לוויינים כשהן עושות את דרכן לנמל בים השחור כשעל הסיפון מאות אזרחים רוסיים ביניהם גם נשים וילדים.

על פי הערכות בסוריה שוהים כ-100 אלף אזרחים רוסים שמרביתם בני משפחה של דיפלומטים, מדענים ומהנדסים הפועלים במדינה המזרח תיכונית. במקביל, דווח אמש ברוסיה כי מוחמד מחלוף, דודו של אסד מצד אמו, נמלט לְמוסקבה ושוהה שם באחד המלונות.

ביממה האחרונה נרשמו בסוריה שיאים של הפעלת כוח מִצד נאמניו של הנשיא הסורי באשר אסד כשצבא המשטר ירה ללא הרף לעבר ריכוזי אוכלוסיה בתוך הבירה דמשק וגרם לאבידות רבות. בנוסף, טענו בממשל בדמשק כי ארגוני ביון מערביים וּמדינות ערביות אויבות מנסים להשתלט על שידורי הטלוויזיה הממלכתית וּלפרסם ידיעות שקריות באמצעות המגיש הראשי, שנחטף על ידי המורדים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת