סוריה: לחימה בלב העיר השנייה בגודלה - חלב

נאמניו של הנשיא בשאר אסד נאלצים להתמודד היום עם מתקפות מורדים בשתי הערים הגדולות של סוריה. בדמשק, הדיוויזיה הרביעית משגרת מסוקים נגד תאי המורדים בשכונות שבמערב ובצפון העיר, בעוד בבירה המסחרית של סוריה - חלב, המורדים מתקיפים את מטה המודיעין. רה"מ נתניהו: "עוקבים אחר כל התפתחות שתבוא"

הלחימה בדמשק, היום (AP)

קרבות עזים מתנהלים בדמשק בירת סוריה ובחלב. על פי סוכנויות הידיעות, המורדים הגיעו היום למטה המודיעין של אסד בעיר חלב, שהיא העיר השנייה בגודלה בסוריה ונחשבת לבירת העסקים של סוריה. המורדים מנסים להסית את הלחימה גם לדמשק. בתגובה, שיגר צבאו של אסד נשק ארטילריה ומסוקי קרב לעברם.

גם הדיוויזיה הרביעית, שאמורה להגן על אזור דמשק, משגרת היום מסוקי קרב שיורים טילים לעבר ריכוזי המורדים בבירה. בשעות הבוקר הודיעו המורדים שהצליחו להשיג שליטה מסוימת על השכונות בארזה בצפון העיר ומזה במערב, אבל ההפגזות גרמו למורדים לסגת לעמדות בדרומה של העיר.

רשת "אל ערבייה" מדווחת שעד כה נהרגו כ-19 אלף איש במלחמת האזרחים שמשתוללת בסוריה. בקהילה הבינלאומית עדיין לא מצאו פתרון שיהיה מקובל על כל הצדדים ויביא קץ לאלימות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנושא בקצרה בפתח ישיבת הממשלה ואמר כי "בישראל עוקבים מקרוב אחרי מה שנעשה שם ואנו ערוכים לקראת כל התפתחות שתבוא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת