המורדים בסוריה השתלטו על גבולות במדינה

כוחות המורדים בסוריה הצליחו להשתלט על מעבר גבול בטורקיה. במקביל דיווחו גורמים עירקיים כי המורדים השתלטו על כל מעברי הגבול לארצם. סוריה וסין סיכלו שוב תגובה של האו"ם למהומות במדינה

צבא המורדים בסוריה הצליח לתפוס את השליטה במעבר הגבול שבין סוריה לטורקיה. רשת אל ערבייה דיווחה כי המורדים השתלטו על מעבר הגבול הנמצא צפונית-מזרחית לדמשק. במקביל, התקבלו דיווחים מגורמים עירקים על כך שגם חלק ממעברי הגבול לארצם נשלטים כעת בידי המורדים.

על פי הדיווחים, צבא המורדים בשלטונו של בשאר אסד הצליח לתפוס את השליטה במעבר הגבול הטורקי לאחר מהלומות שנמשכו מול צבא אסד במשך כעשרה ימים. המורדים הצליחו להשתלט על בניין המכס, וכן על מבנים המשמשים את רשות ההגירה הסורית.

במקביל, גורמים בממשל העירקי מדווחים כי צבא המורדים בסוריה הצליח להשתלט על כל מעברי הגבול לארצם. לדבריהם המורדים הוציאו להורג 21 חיילים מצבא אסד בעת ההשתלטות על המעברים ואף הניפו את דגלם במעברי הגבול.

שוב: סין ורוסיה סיכלו החלטה בעניין סוריה

רוסיה וסין סיכלו החלטה באו"ם (AP)
על רקע ההשתלטות על מעברי הגבול וחיסול שר ההגנה של משטר אסד, מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה אתמול בפעם השלישית במטרה להגיע להחלטה לגבי סוריה.

בדומה לניסיונות הקודמים לקבל החלטה במועצת הביטחון, גם הפעם נדחתה טיוטת ההחלטה לאחר שנציגי רוסיה וסין השתמשו בזכות הווטו בטענה שהמסמך משאיר פתח להתערבות צבאית בסוריה.

שגרירת ארה"ב באו"ם סוזן רייס זעמה על הווטו שרוסיה וסין הטילו. "זו הפעם השלישית מזה עשרה חודשים ששתי חברות במועצת הביטחון, רוסיה וסין, מונעות מן המועצה להביא תגובה נאותה לסכסוך בסוריה", הדגישה רייס. "שתי הפעמים הראשונות שבהן הטילו וטו - היו הרסניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת