צפו: המורדים בסוריה קוראים "ירושלים, אנחנו בדרך"

תיעוד וידאו חדש צריך להדליק נורה אדומה בישראל: עשרות מורדים שכבשו מעוז נוסף של הצבא הסורי, חגגו בקריאות נאצה נגד משטר אסד. אלא שבין חגיגות השמחה הסתננו גם קריאות נגד ישראל: "ירושלים, אנחנו בדרך אחרי דמשק", הם הבטיחו. אסד צולם לראשונה מאז הפיגוע אמש

המשטר הסורי מנסה להתאושש ממכת המחץ שהנחיתו אתמול המורדים, בפיגוע התופת בלב דמשק, שגרם למותם של 5 בכירי המשטר - אך בינתיים הוא ממשיך לאבד עוד ועוד מעוזים משמעותיים בזירות הקרב. אך תיעוד וידאו חדש שמפיצים היום המורדים מספק הצצה, ולו חפוזה, ליום שאחרי נפילת המשטר הסורי: קריאות המורדים כי לא רק דמשק - כי אם גם ירושלים, באה בתור.

התיעוד החדש צולם בעיר אעזאז, בפרברי חלב, ובו נראים עשרות חיילים של "צבא סוריה החופשית" מציגים למצלמה את המשוריינים המפויחים של הצבא הסורי, אחרי הקרבות המתישים בין הצדדים - שהסתיימו בהימלטותם ומותם של החיילים הסורים.

החיילים משמיעים קריאות שמחה ונאצה נגד אסד, ומבטיחים כי הוא הבא בתור. אלא שבין קריאות השמחה תועדו גם שני רגעים שצריכים להדליק נורה אדומה גם כאן בישראל, בטח בקרב טובי המוחות המנסים לגבש תמונה באשר ליום שאחרי המשטר העלאווי: במהלך הסרטון תועדו כמה מהמורדים צועקים "ירושלים, אנחנו בדרך אליך", ובהמשך "אנחנו בדרך לדמשק ולירושלים בעזרת אללה".

צפו במורדים קוראים: "ירושלים, אנחנו באים"

בניגוד לדיווחים הסותרים במהלך היום, נשיא סוריה בשאר אסד שוהה בארמונו בדמשק, ולא נמלט לעיר החוף לטקייה. אסד הרכיב צוות חדש לניהול המאמץ לדכא את ההתקוממות, ועל פי דיווחי הטלוויזיה הסורית אף השתתף בהשבעת שר ההגנה החדש, שמינה אתמול. מחר יערכו בסוריה הלוויותיהם של בכירי הממסד הביטחוני שחוסלו.

ובזירה המדינית, ממשיך אסד להישען על הסיוע הרוסי-סיני. בפעם השלישית מאז פרוץ ההתקוממות בחודש מרס בשנה שעברה, הטילו הערב שתי המדינות וטו על הצעת החלטה של מועצת הביטחון של האו"ם, שקראה להטיל סנקציות נוספות על סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת