הקשר הסורי-רוסי: עסקת הנשק תועדה

בסוף יוני נערכה תערוכת נשק במוסקבה, בהשתתפות עשרות משלחות מכל העולם. תמונות חדשות הנחשפות הלילה מתעדות את השתתפותה של משלחת סורית, בראשות הנספח הצבאי הסורי במוסקבה, שתועד לוחץ את ידו של מנכ"ל חברת נשק ממשלתית רוסית. אנשי המשלחת הסורית התרשמו מאמצעי הלחימה. כך זה נראה

מי שעוד זקוק להוכחה נוספת לקשר הצבאי בין רוסיה לסוריה, ודאי יתרשם מתמונות חדשות שמפרסמת הלילה רשת הטלוויזיה "אל-ערבייה", ובהן מתועדת פגישה יוצאת דופן של משלחת בכירים צבאית מסוריה, על אדמת רוסיה. הפגישה כללה חתימה על הסכם נוסף לקבלת נשק רוסי שנועד לסייע בדיכוי המחאה בסוריה.

על פי הדיווח ברשת "אל-ערבייה", התמונות צולמו ב-28 ביוני, במהלך תערוכת נשק שנערכה במוסקבה. בין שלל המשלחות שהגיעו להתרשם מהתערוכה, הייתה גם משלחת סורית, בראשותו של הנספח הצבאי הסורי במוסקבה. המשלחת, שכללה גם שלושה בכירים סורים נוספים, הגיעה על פי הדיווח במיוחד לרוסיה, על מנת לחתום על עסקת נשק סודית.

מה הכי עניין את המשלחת?

בתמונות, שצולמו על ידי עיתונאים זרים והגיעו לידי "אל-ערבייה", מתועד ראש המשלחת הסורית לוחץ את ידו של מנכ"ל חברת נשק ממשלתית רוסית העוסקת במכירת וייצוא נשק. עוד עולה מהתמונות, כי המשלחת הסורית התעניינה מאוד ברכבים משוריינים ובמשאיות שהוצגו בתערוכה, עליהם ניתן להעמיד אמצעי שיגור ומכונות ירייה - כמו גם רובי צלפים, משתיקי קול ורובי קלצ'ניקוב מתקדמים. ראש המשלחת הסורית עצמו מתועד כמחזיק ברובה שכזה.

בכתבת רשת "אל-ערבייה" הובא גם תיעוד וידאו, שצולם ככל הנראה על ידי הכוחות המורדים בסוריה, ובו מתועדת נחיתתו של מטוס נשק רוסי על בשדה התעופה הצבאי בעיר חמה, ועליו טילים, אמצעי לחימה ותחמושת. בשבועות האחרונים מצטברות מאות עדויות מצד תושבי סוריה, ולפיהן הצבא הסורי מגביר את השימוש בנשק הרוסי לשם דיכוי המחאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת