צבא לבנון פורס כוחות בגבול סוריה

מצבו המדרדר של אסד מדאיג גם את השכנים מלבנון. הצבא הלבנוני פורס מחדש את כוחותיו ומעביר אותם צפונה לאורך הגבול הסורי. "כל יחידות הצבא שפרוסות באזור קיבלו הוראות ברורות להגן על האזרחים ממתקפות, להפסיק את תנועת החמושים והעברת הנשקים משני צידי הגבול", נכתב בהודעת הצבא

צבא לבנון משנה משימות (AP)

צבא לבנון מגיב לשינויים בסוריה: פורס מחדש ומעבה את כוחותיו לאורך גבולה הצפוני של המדינה המשותף עם סוריה "בעקבות החלטת הממשלה, הצבא מתכוון לחזק את נוכחותו בצפון, באזור טריפולי וערי הלווין שלה, לאורך הגבול הצפון מזרחי, המבצע ייערך במהלך הימים הקרובים ויכלול פריסה של יחידות חדשות בנוסף ליחידות הקיימות לאורכו של הגבול", נכתב בהודעת הצבא הלבנוני. בהודעה נאמר עוד כי הצבא יגיב בכוח לכל ניסיון מתקפה מצידו הסורי של הגבול.

הממשלה בביירות החליטה להגביר את נוכחותה לאורך הגבול הצפוני והמזרחי אחרי שהפגזות מכיוונה של סוריה, שמקורן ככל הנראה מהצבא הסורי, הרגו שניים מתושבי אזור וואדי חאלד. על פי ידיעות בתקשורת הלבנונית, אנשי הצבא הסורי אף איימו לחדור לשטחה של לבנון במרדף אחרי מתנגדיו של הנשיא אסד.

"כל יחידות הצבא שפרוסות באזור קיבלו הוראות ברורות להגן על האזרחים ממתקפות, להפסיק את תנועת החמושים והעברת הנשקים משני צידי הגבול. אנו נגיב בירי במקום שבו הדבר יתבקש", הבהירו בלבנון. המשטר הביע ביטחון מלא שתושבי הגבול יבינו את השינויים וישתפו פעולה עם כוחות הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת