הנייה: "מצרים בהנהגת מורסי לא תאפשר לישראל לתקוף בעזה"

בדרשה שנשא במסגד אמר ראש ממשלת חמאס כי השלטונות החדשים בקהיר ייפעלו להסיר את המצור מהרצועה ובניגוד לעבר, לא יתירו לצה"ל לצאת למבצע צבאי רחב היקף באזור

ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה (AP)

שעות ספורות אחרי התקרית בגדר המערכת שבה חוסל מחבל בעודו מנסה לחדור לשטח ישראל, התייחס ראש ממשלת חמאס ברצועה איסמעיל הנייה למצב באזור ולהשלכות כניסתו של מוחמד מורסי לתפקיד נשיא מצרים.

מורסי מזוהה עם ארגון "האחים המוסלמי", הנחשב ל"תנועת-האם" של חמאס. בדרשה שנשא הנייה אחר הצהריים במסגד בעזה מר כי השלטונות החדשים בקהיר בוחנים דרכי פעולה שיביאו להסרת הסגר שהטילה ישראל על הרצועה.

"מצרים החדשה לא תקבל בשתיקה הכרזת מלחמה נוספת של ישראל על עזה או מעשי תוקפנות נגדה", הוסיף הנייה.

בכיר באחים המוסלמים: "נשחרר את ירושלים"

מוחמד בדיע, מזכ"ל האחים המוסלמים במצרים ומנהיג הארגון בפועל, תקף את ישראל בחריפות השבוע ואמר כי היא "מדינה של אנסים ולכן מוטלת כל מוסלמי החובה להציל את ירושלים ממלתעות הכיבוש". מתוקף תפקידו הרם, מייחס מורסי עצמו חשיבות רבה לעמדות שמציג בדיע.

מורסי עצמו אמר בנאום שנשא ביום השבעתו לנשיא: "אנו עומדים לימין העם הפלסטיני ונפעל למען מימוש כל זכויותיו הלגיטימיות". בהתייחסו ליחסי מצרים והעולם אמר: "מצרים היום היא מדינה אזרחית, לאומית, חוקתית, מודרנית. כולנו, כעם וכרשות מבצעת מחוקקת, נקפיד על כך שתישאר רשות עצמאית, חזקה ומשפיעה, שאף אחד לא ישפיע עליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק