דיווח: "סוריה החלה בהעברת חלק ממצבור הנשק הכימי"

חשש שסוריה העבירה חלק ממצבורי נשק כימי אשר ברשותה: בעוד גורמים בממשל האמריקני טוענים כי אסד עלול להשתמש בנשק נגד כוחות המורדים, הסורים מכחישים את הפרסומים וטוענים כי לא התבצעו העברות

סוריה מעבירה מצבורי נשק כימי (רויטרס)

גורמים בממשל האמריקני אומרים כי סוריה החלה להעביר חלק ממצבורי הנשק הכימי הנמצא ברשותה. המאגרים הבלתי מוכרזים של סוריה כוללים בין השאר, גז עצבים סארין, גז חרדל וציאניד. סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת גורמים בארצות הברית, שהביעו חשש כי אסד עלול להשתמש בנשק זה כנגד מורדים או אזרחים.

בינתיים, נמשך הטבח במדינה: צבא סוריה פתח הלילה בהפגזה כבדה על עיירה במחוז חמה. מדיווחים של ארגוני זכויות אדם במדינה עולה כי לאחר מכן נכנסו חיילים ואנשי מיליציה לעיירה והחלו לטבוח בתושבים. לפחות 250 בני אדם נהרגו בטבח על פי הדיווחים. "משפחות שלמות נפגעו כשניסו להימלט", סיפר פעיל מקומי. במקביל דווח כי רוסיה מתנגדת להטלת סנקציות על דמשק במועצת הביטחון.

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד אמרה כי "על ממשלת סוריה מוטלת האחריות להגן על מאגרי הנשק הכימי שלה וציינו כי הקהילה הבינלאומית תבוא בדין וחשבון עם כל הבכירים הסורים שלא יטלו באחריות זו". למרות הדיווחים, השלטון סורי מכחיש העברת מאגרים אלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת