טבח מחריד בסוריה: 250 נרצחו בחמה

צבא סוריה פתח הלילה בהפגזה כבדה על עיירה במחוז חמה. מדיווחים של ארגוני זכויות אדם במדינה עולה כי לאחר מכן נכנסו חיילים ואנשי מיליציה לעיירה והחלו לטבוח בתושבים. לפחות 250 בני אדם נהרגו. פעיל מקומי: "משפחות שלמות נפגעו כשניסו להימלט". במקביל דווח כי רוסיה מתנגדת להטלת סנקציות על דמשק במועצת הביטחון

יותר מ-250 תושבים נהרגו. ארכיון (רויטרס)

עוד טבח מחריד בסוריה: לפחות 250 בני אדם, רובם אזרחים, נהרגו הלילה בידי אנשי כוחות הביטחון הסורים בעיירה הסמוכה לעיר חמה - כך מדווחת רשת אל-ערבייה, שמצטטת ארגונים לזכויות אדם במדינה.

ע"פ הדיווח, כוחות הצבא החלו בהפגזת העיירה בסיוע טנקים ומסוקים. לאחר מכן הסתערו חיילים ואנשי מיליציה עלאווים על הבתים והחלו לטבוח בתושבים. אם יתאמת הדיווח, הרי שמדובר בטבח הקטלני ביותר מאז החלה ההתקוממות נגד משטר אסד לפני 16 חודשים.

פעילי זכויות אדם במקום דיווחו כי כ-150 גופות נערמו במסגד המקומי. "מלבדן מצאנו גופות בשדות, בנהר ובבתים. כשהחלה ההפגזה אנשים ניסו לברוח. משפחות שלמות נהרגו בשעה שניסו להימלט", דיווח פעיל מקומי.

רוסיה: מתנגדים לסנקציות על משטר אסד

במקביל דיווחה הטלוויזיה הסורית כי "טרוריסטים" עומדים מאחורי הטבח וכי כוחות המשטר נכנסו לעיירה רק לאחר שהאזרחים ביקשו את עזרתם. המועצה הלאומית הסורית קראה למועצת הביטחון של האו"ם לכנס מיד דיון חירום בעקבות הטבח.

מועצת הביטחון צפויה לשוב ולהתכנס היום על מנת לדון במצב בסוריה. רוסיה מחד ומדינות המערב מאידך ניסחו שתי טיוטות הצעה שונות לטיפול במשבר בסוריה. צרפת, בריטניה, גרמניה וארה"ב דורשות להפעיל נגד סוריה סנקציות - שעשויות לנוע מסנקציות דיפלומטיות וכלכליות ועד התערבות צבאית במדינה.

ברוסיה מתנגדים נחרצות להטלת סנקציות ומאיימים לטרפד את ההצעה. "אם הם יחליטו להביא את הצעתם להצבעה, למרות שהם יודעים שהיא אינה מקובלת עלינו, לא ניתן לה לעבור", אמר סגן שר החוץ הרוסי. "הצעתם אינה מאוזנת ודורשת מחויבות רק מהממשל הסורי. למעשה, הם לא אמרו דבר אודות החובות של האופוזיציה", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת