איתות לישראל ולטורקיה? סוריה שיגרה טילים לטווח ארוך

לראשונה מאז תחילת ההתנגדות לשלטונו של אסד, הצבא הסורי תרגל ירי רקטות לטווח ארוך במסגרת התמרון הצבאי שנערך במדינה. על פי הדיווחים, במסגרת התרגול שוגרו רקטות ארוכות טווח של 200-250 קילומטרים

לראשונה מאז תחילת ההתקוממות, שיגרו כוחותיו של אסד טילים בליסטיים מדגם סקאד C, בנוסף לרקטות ארוכות המגיעות לטווחים של 200 עד 250 קילומטרים וטילי זילזל.

מדובר בפעם הראשונה שהסורים משגרים טילים במסגרת התמרון הצבאי הנרחב שלהם שהחל בשבוע שעבר. על פי ההערכות, אסד הורה על פתיחתו של התמרון במטרה לעשות שרירים מול ראשי הקהילה הבינלאומית, שממשיכים כל העת לדון בהגברת הלחץ הדיפלומטי על סוריה. "אנו נעמוד על מוכנות הצבא ויכולתו לבצע את כל המשימות", אמר בכיר סורי בנוגע לתמרון.

בתמרון נוטלים חלק חילות הים והאוויר הסוריים, ועל פי הדיווחים מדובר באחד מהתמרונים הנרחבים בהיקפם שערכה המדינה. במסגרת התמרון מבוצע ניסוי בטילי ים-יבשה, ובו נוטלות חלק גם ספינות קרב. "המטרה היא להיערך למתקפה ימית עוינת ומפתיעה", דווח בסוריה.

עוד דווח בתקשורת הסורית כי בתמרון נעשה שימוש באמצעי לחימה חדישים, כשייתכן שהכוונה היא לאמצעי לחימה שהעניקה רוסיה לצבא הסורי. בתמרון צפו ראשי הצבא והמשטר הסורי, ובהם שר ההגנה דאווד ראג'חה.

ברקע התמרון - המתיחות הגוברת בין צבאות סוריה לטורקיה, ששיאה הגיעה בתקרית הפלת המטוס הטורקי בחודש שעבר, על ידי מערכת ההגנה האווירית של סוריה. בעקבות התקרית, תגברה טורקיה את אזור הגבול בין המדינות, ואף איימה בתגובה הולמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת