עוד מכה לאסד: שגריר סוריה בבגדד ערק

משטר אסד מאבד גובה: ארגוני אופוזיציה סורים מדווחים כי נוואף אל-פארס, שגריר סוריה בבגדד, ערק מתפקידו. בשבוע שעבר ערק מצבא סוריה הגנרל הבכיר מנאף טלאס, שנמלט מעבר לגבול הטורקי. בכיר באופוזיציה: "זו רק הראשונה בשרשרת של עריקות ברמה הדיפלומטית. אנו נמצאים בקשר עם מספר שגרירים"

מצבו הולך ומחמיר? נשיא סוריה בשאר אסד (רויטרס)

ההתנגדות למשטר אסד עולה מדרגה: כשבוע לאחר עריקתו של הגנרל הסורי מנאף טלאס מצבא סוריה, החליט גם שגריר סוריה בבגדד לערוק - כך על פי דיווחים של ארגוני אופוזיציה במדינה. אם יתאמת הדיווח על עריקתו של נוואף אל-פארס, הרי שמדובר בעריקה רמת הדרג ביותר של גורם דיפלומטי מהמשטר בדמשק.

הדיווח הראשון על העריקה, שהתפרסם בערוץ אל ג'זירה ללא ציון מקור, קיבל חיזוק משמעותי מבכיר באופוזיציה הסורית, הנמצא במוסקבה לרגל פגישה של נציגי אופוזיציה עם בכירים במשרד החוץ הרוסי.

בתום מסיבת עיתונאים במוסקבה אמר הבכיר, בורהאן גאליום: "אנו מקדמים בברכה את עריקתו של אל-פארס וממשיכים לקרוא לאישים רמי דרג, הן בצבא והן בשירות הדיפלומטי, לערוק מהמשטר ולחבור למהפכה".

אל-פארס, מוסלמי סוני שנחשב מקורב מאוד לגורמי ביטחון בכירים בדמשק, נולד בעיר דיר א-זור שבה נערכים חלק מהקרבות העזים ביותר בין מתנגדי השלטון לבין כוחות הצבא. "זו רק הראשונה ששרשרת של עריקות ברמה הדיפלומטית. אנו נמצאים בקשר עם מספר שגרירים", אמר מוחמד סרמיני, ממנהיגי האופוזיציה הסורית.

הדיווח על עריקתו של השגריר התקבל במקביל לתדרוך שהעביר שליח האו"ם קופי אנאן לחברות מועצת הביטחון. על מועצת הביטחון להכריע עד ה-20 ביולי האם להאריך את משימתם של 300 משקיפי האו"ם בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת