הקנדית שהתגייסה להילחם באסד

מהנדסת מקנדה עזבה את הבית והמשרה הנוחה ובאה לסוריה כדי להילחם בזוועות המשטר. "אני בתה של סוריה ואני נענית לקריאה להתגייס לשורות צבא סוריה החופשית", כך בסרטון שהעלתה לרשת היא מכריזה על הצטרפותה לחטיבת הנשרים של דמשק, שתפקידם לשחרר את חלב מנחת זרועו של אסד

עכשיו גם נשים נלחמות. אילוסטרציה (AP)

המורדים באסד מגייסים לוחמים מכל רחבי העולם ומעכשיו - גם לוחמות: ה"לוס אנג'לס טיימס" מדווח כי  סוועידה קנאפני צעירה קנדית, מהנדסת במקצועה התגייסה ל"צבא סוריה החופשית" - מיליציה שהייתה שמורה עד עכשיו רק לגברים בגלל אופייה האיסלמי.

בסרטון שהועלה לרשת בשעות האחרונות, נראית קנאפני יחד עם אנשי צבא המורדים, לבושה במדים ועם חגורת תחמושת לגופה - קוראת לעולם לשמוע את זעקת קורבנותיו של הנשיא הסורי. "אני בתה של סוריה - הגעתי מקנדה, ואני נענית לקריאה להתגייס לשורות צבא סוריה החופשית, הצטרפתי לחטיבת הנשרים של דמשק, לוחמי הקודש של חאלב ואנשי הכוחות המיוחדים" היא מכריזה בווידאו.

זוועות באנגלית רהוטה

המהנדסת הצעירה שגרה קריאה נרגשת: "אני פונה לעולם, אנו לא מבקשים לקדם את הנקמה וההרג, אנו פועלים למען השלום", היא אומרת. "המהפכה שלנו היא מהפכה של כבוד, מהפכה נגד חוסר צדק ועריצות, אנו מתנערים מהעריצות, ולא רוצים להזיק לאיש. הכנופיות של אסד ותומכיהן הם אנשי הטרור, גם ההיסטוריה יכולה להוכיח את זה".

ומה חושבים על כך הלוחמים הוותיקים? אחד מהם שהזדהה בשם אבו אלי סיפר לעיתון האמריקני בריאיון טלפוני: "היא לא הלוחמת הראשונה אצלנו, זה נפלא שיותר ויותר נשים מצטרפות לצבא, הן מגיעות מכל העולם". אבו עלי מספר עוד שנשים רבות של אותם האנשים שחוסלו על ידי אנשיו של אסד לוקחות חלק חשוב בהתנגדות.

@002@

בסרטון נוסף שעולה היום לרשת מבקש דני עבדול זאהים, תושב חומס שמוכר לנו מתחילת ההתנגדות, מקופי ענאן שליחי האו"ם ומכל מי שמוכן לראות את הזוועות שצבאו של אסד השאיר מאחוריו בחומס - לסייע לאזרחים והתושבים שם. דני ברח בעבר מסוריה ללבנון ואחר כך לאירופה מחשש לחייו. כעת, גם הוא מתגייס ללחימה בנשיא הסורי, בדרכו שלו:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת