מנהיג האחים המוסלמים: לפתוח בג'יהאד נגד ישראל

מוחמד בדיע, מנהיגם הרוחני של האחים המוסלמים קרא השבוע לקהל מאמיניו לצאת למלחמת קודש נגד "האנסים-הישראלים", אני קורא לכל מוסלמי לצאת במלחמת ג'יהאד - בכסף ובגוף כדי לשחרר את ירושלים"

מה יעשו האחים המוסלמים ? (רויטרס)

האם הניצחון של איש האחים המוסלמים במצרים חושף את הכוונות האמיתיות של התנועה? "ישראל היא מדינה של אנסים, וכל מוסלמי חייב להציל את ירושלים מהטפרים שלהם", כך אמר השבוע מוחמד בדיע, המפקח הכללי של האחים המוסלמים במצרים ומנהיג הארגון בפועל, האיש שגם נשיא מצרים שומע לדעתו.

על פי העיתון המצרי היומי- אל וואפד, בדיע אמר במהלך הנאום השבועי שלו ש"כל מוסלמי חייב להילחם כדי להציל את ירושלים 'הקדושה' מידי האנסים ולנקות את פלסטין מטופרי הכיבוש". המנהיג המוסלמי הרוחני הדגיש כי שחרורה של ירושלים היא חובה דתית לכל מוסלמי.

האם מורסי ישמע בקולו של המנהיג?

על פי העיתון המצרי, הוא המשיך ודרש משומעיו ומאמיניו: "אני קורא לכל מוסלמי לצאת במלחמת ג'יהאד, בכסף או בגוף, כדי לשחרר את ירושלים".

מוחמד מורסי שנבחר בחודש שעבר לנשיאות מצרים הוא איש האחים המוסלמים. כשנבחר, הפרשנים טענו שזהו יום לא טוב עבור ישראל - מורסי בעצמו אמר שהוא מתכוון לכבד את ההסכמים עליה חתומה מצרים, אבל הבהיר שבעתיד צריך לבחון מחדש את היחסים עם ישראל. הנשיא הנבחר טען גם שהוא מתכוון להדק את יחסיה של קהיר עם משטר האייתולות בטהרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת