אבו מאזן קורא לנתח את גופת ערפאת

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מזמין את החוקרים השוויצרים שניתחו את בגדיו של יאסר ערפאת לרמאללה על מנת לנתח את גופתו של יו"ר הרשות לשעבר. לדברי סעיב עריקאת, אבו מאזן הורה לאנשיו ליצור קשר עם המומחים בתקווה שהבדיקות החדשות יחשפו את סיבת המוות אחת ולתמיד

לפתוח את הקבר. ערפאת, ארכיון (חדשות 2)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מתכוון לפנות למומחים השוויצרים שביצעו את הבדיקות בבגדיו של יאסר ערפאת בכדי שיבחנו את גופתו, על מנת לברר את סיבת מותו. כך אמר בכיר הרשות הפלסטינית סעיב עריקאת לפי דיווח בקול ישראל.

לדברי עריקאת אבו מאזן הורה לאנשיו ליצור קשר מיידי עם המומחים ולהזמינם בהקדם האפשרי לרמאללה, אל קברו של ערפאת, בתקווה שהבדיקות החדשות יחשפו את סיבת המוות של יו"ר הרשות לשעבר.

תחקיר שערכה רשת אל ג'זירה והתפרסם בשבוע שעבר מסתמך על בדיקת הבגדים שלבש יו"ר הרשות המנוח בימים האחרונים לחייו, וקובע כי נמצאו עליהם שרידים של פולוניום, חומר רדיואקטיבי בעל יכולת קטלנית במקרה שהוא מוחדר למזון.

הבדיקה נערכה במכון לרפואה משפטית בלוזאן שבשוויץ. אחד הרופאים שם סיפר בתחקיר כי "אם סוהא רוצה לדעת מה קרה לבעלה, הדרך היא למצוא שרידים מגופתו". עם זאת, יש לציין כי לא הרשת ולא המכון לרפואה משפטית מצביעים על אשמים בגרימת המוות, אך ממצאי התחקיר פתחו מחדש את התיק שלכאורה נסגר לאחר דוח הרופאים בבית החולים בפריז, שם מת ערפאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת