צפו: צבא אסד מתכונן למלחמה בסוריה

כשברקע הדיווחים על מספרם ההולך וגדל של ההרוגים במלחמת האזרחים בסוריה, פתח היום הצבא במדינה, בפיקוחו הצמוד של הנשיא בשאר אסד, בתרגיל גדול שכולל את חילות האוויר, הים והיבשה. כך זה נראה

כשברקע נמשך כל העת ההרג במלחמת האזרחים בסוריה, החל היום הצבא הסורי במפגן כוח שכולל את חילות האוויר, הים והיבשה. בין היתר, צפוי הצבא הסורי לכלול שימוש בירי טילים. על פי דיווחים במדינה, התרגיל הגדול צפוי להימשך מספר ימים - בפיקוחו הצמוד של נשיא המדינה בשאר אסד.

במערב מעריכים כי התרגיל הצבאי הגדול שבו פתחה סוריה, נועד כדי להזהיר מפני התערבות צבאית במדינה, לנוכח התעצמות מלחמת האזרחים במדינה, והרמיזות הברורות מצד המדינות כי ייאלצו לפעול באופן צבאי במדינה.

בשבוע שעבר: חברו הקרוב של אסד ערק לטורקיה

חבר הילדות הקרוב שגדל עם נשיא סוריה בשאר אסד, הגנרל מנאף טלאס, ערק משורות הצבא והבריח את משפחתו אל מחוץ לגבולות המדינה - ככל הנראה לטורקיה.

טלאס, בן 45, שירת כמפקד חטיבה 105 של המשטר הרפובליקני, חטיבה שאחראית על הגנת הארמון של אסד. מדובר בקרע החמור ביותר שנראה עד כה בקצה הפירמידה של הצמרת הסורית.

חברו הקרוב של הנשיא הסורי הוא לא הראשון ממשפחתו שעוזב את המדינה. אחיו, פיראס טלאס, שהיה ידוע כמיליארדר של אסד, כבר עזב עם המיליונים שלו לדובאי, ואביהם, שר ההגנה הסורי לשעבר ששירת במשך 30 שנה בסוריה ברח בשקט לפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת