פיאד לערבים: "העבירו את הכסף"

"תורמים, במיוחד האחים בעולם הערבי צריכים לשלוח את הכספים שהובטחו", אמר היום ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד שטוען כי הרשות לא תוכל לשלם משכורות החודש לאלפי עובדים בגלל גירעון חמור אליו נקלעו. בניגוד לתורמים במדינות ערב, אלו במערב דווקא עומדים בהבטחותיהם. במקביל הודיע אבו מאזן כי יבקר בטהרן בסוף אוגוסט

סלאם פיאד, רה"מ הפלסטיני (רויטרס)

בזמן שמדינות המערב מעבירות כספים לרשות הפלסטינית, דווקא מדינות המערב הן אלה שלא עומדות בהתחייבותיהן: ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד פנה לראשי המדינות הערביות שהבטיחו סיוע כלכלי לרשות הפלסטינית - וקרא להן לעמוד בהבטחותיהן. על פי החשבון שנערך ברמאללה, הכלכלה הפלסטינית ממתינה לעשרות מיליוני דולרים שהובטחו, אבל בוששו לבוא.

הרשות הפלסטינית נסמכת מאז הקמתה על סיוע בינלאומי, אבל כשזה לא הגיע במלואו, הגיעה הכלכלה הפלסטינית למשבר שלא ידעה כמותו מזה שנים. ברמאללה טוענים שאין מספיק כסף בקופה כדי לשלם משכורות לעשרות אלפים מעובדי הרשות בעקבות אי הזרמת הכספים.

לטענת פיאד, יש לו צורך במיליארד דולר כדי לסגור את ה"גירעון שנוצר בתקציב 2012", אבל ראש הממשלה הפלסטיני טוען שהוא לא יכול יותר ללוות כספים מבנקים ומפנה אצבע מאשימה, יחד עם בקשה מהמדינות הערביות שיעמדו בהבטחות קודמות. על פי רשת אי בי סי האמריקנית, שלא כמו המדינות הערביות, התורמים במדינות המערב, ברובם, דווקא עומדים בהבטחות.

ראש הממשלה הפלסיני מצוטט בכתבה הבוקר אומר כי "תורמים, במיוחד האחים בעולם הערבי צריכים לשלוח את הכספים שהובטחו". על פי הדיווח ברשת איי. בי. סי. במדינות ערב ממתינים לפיוס בממשל הפלסטיני בין הפתח לחמאס לפני שהם שיעבירו את התרומות, וזאת כדי לא לתמוך בצד אחד של הממשל.

אבו מאזן יבקר בטהרן

במקביל, קיבל היום יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הזמנה רשמית מנשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד להשתתף בוועידת המדינות הבלתי מזדהות, שתיערך בסוף חודש אוגוסט בטהרן. את איגרת ההזמנה קיבל אבו מאזן מסגן שר החוץ האירני - במהלך פגישה שקיימו השניים בבירת ירדן. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הפלסטיניים, הודה אבו מאזן על ההזמנה, בירך את הנשיא האירני והבטיח להשתתף בוועידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת