אבו מאזן לצרפת: ספקו מידע על נסיבות מותו של ערפאת

תחקיר "אל-ג'זירה" שקבע כי יו"ר הרשות המנוח הורעל למוות באמצעות חומר רדיואקטיבי ממשיך להכות גלים. בפגישה בארמון האליזה ביקש אבו מאזן מהנשיא פרנסואה הולנד להעביר לידיו "כל שביב של מידע שיוכל להעיד על זהות הגורמים שאחראיים להתנקשות"

אבו מאזן והולנד (AP)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן צפוי לפנות לרשויות בצרפת בבקשה להעביר לידיו מידע באשר לנסיבות מותו של קודמו בתפקיד, יאסר ערפאת, שמת בבית חולים בפרברי פריז ב-2004. ראש צוות המשא-ומתן עם ישראל, סאיב עריקאת, אמר הערב כי יו"ר הרשות המבקר בצרפת יבקש מהנשיא פרנסואה הולנד "כל שביב של מידע שיוכל להעיד על זהות הגורמים שאחראיים להתנקשות שבה נרצח הנשיא ערפאת".

התעלומה סביב נסיבות מותו של יושב-ראש הרשות המנוח עלתה לכותרות השבוע, בעקבות תחקיר שפרסמה רשת "אל-ג'זירה" שממצאיו העלו כי ערפאת הורעל למוות באמצעות החומר הרדיואקטיבי פולוניום - שהוחדר, לכאורה, למזון שצרך.

אבו מאזן עצמו התייחס גם כן לסוגייה הערב, במסיבת עיתונאים שקיים בארמון האליזה. הוא סיפר כי בפגישה בינו לבין נשיא צרפת "עלה גם נושא מותו של ערפאת שהיה מאושפז במדינה ועל הצורך שלנו לקבל כל מידע חדש שעשוי יהיה להתגלות באשר לגורמים למותו".

הרשות קוראת להקמת ועדת חקירה בינ"ל

עריקאת התבטא גם אתמול באשר לסערה סביב תחקיר "אל-ג'זירה" ואמר כי בעקבותיו קוראים הפלסטינים "להקים ועדת חקירה בינלאומית במתכונת זהה לזו שפעלה לחשיפת זהות האחראים לחיסול ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי".

גורמים פלסטינים אף גילו נכונות להוציא את עצמותיו של ערפאת מקברו, אם יוכל הדבר לסייע בחקירת נסיבות המוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת