פעילי טרור עוברים מעירק לסוריה

שר החוץ העיראקי זיבארי טוען כי יש בידיו מידע מוצק ומודיעין על פיו טרוריסטים מאל קעידה עברו את הגבול לסוריה, כדי לפגוע ולבצע מתקפות טרור". לטענת אסד אנשי אל קעידה מנסים לעודד מלחמת אזרחים בארצו

אנשי אל קעידה נגד אסאד (AP)

גבול פרוץ: שר החוץ העיראקי מזהיר מפני מעבר של אנשי אל קעידה חוצים את הגבול מעיראק לסוריה כדי לבצע מתקפות נגד אנשיו של אסד. לדבריו, בידיו "מידע מוצק ומודיעין על פיו טרוריסטים מאל קעידה עברו לסוריה, כדי לפגוע ולבצע מתקפות טרור",  אמר הושיאר זיבארי במסיבת עיתונאים בבגדד.

העיתון הטורקי הקומהוראייט מפרסם היום את החלק השלישי בראיון שערך עם הנשיא הסורי ובו הנשיא חוזר ומאשים את אנשי הטרור של אל קעידה במצב שאליה הגיע סוריה.

"אם הסורים לא היו תומכים בי, לא הייתי מחזיק מעמד"

"האיום על סוריה גדול בהרבה ממה שניתן לראות או לצפות לו, המטרה של ארגוני הטרור היא לעורר מלחמת אזרחים במדינה", אמר אסד. "המאבק שאנו מנהלים נגד הטרור ימשיך ואנו נביס את הטרור", הוסיף נשיא סוריה בריאיון לעיתון הטורקי. "כולם חשבו שאני אפול מהשלטון אחרי זמן קצר, אבל כולם טועים".

בראיון, טען בשאר אסד שהמשטר העלאווי במדינה בראשות אביו היה נופל עוד בימים שבהם נפל משטר השאה באירן אם העם הסורי לא היה רוצה אותו. "רוב הסורים חושבים כמוני, אם הסורים לא היו מאחורי לא הייתי מצליח להחזיק בשלטון", סיכם.