סוריה: האם תוקפת את רוצח בנה

קבוצת אנשי "שביחה" של המשטר הסורי נעצרו על ידי המורדים סמוך לאידליב אחרי עוד שורה של מעשי זוועות. לאחת מנשות המקום, שבנה נרצח בדם קר, נודע על מעצר הרוצחים - והיא הגיעה כדי לבדוק אם רוצח בנה בין העצורים. כשהתברר לה שכן - תקפה אותו נמרצות ובקללות. כך זה נראה

הנקמה הגיעה: אם שאיבדה את בנה במהלך המהומות בסוריה, זכתה ולו למספר שניות להסתכל בפניו של האחראי למעשה - ולהכות אותו נמרצות בעודו כפות. סרטון חדש המשודר בכלי התקשורת הערביים מתעד את המפגש הדרמטי בין השניים, בו נראית האם תוקפת את רוצח בנה.

האירוע התרחש בימים האחרונים בעיירה "סלפין" הסמוכה לאידליב. חולייה של "צבא סוריה החופשית", ארגון המורדים הלוחם בצבאו של אסד, הצליחה ללכוד מספר אנשי "שביחה" - בריוני המשטר בדמשק, וריכזה אותם במתחם אחד בעיירה.

לאחת מתושבות העיירה, שבנה על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, נרצח בדם קר על ידי אנשיו של אסד, נודע כי כמה מהם נעצרו ומוחזקים באזור. האישה, שידעה את שמו של הרוצח, הגיעה למתחם המעצר והחלה לזעוק בשמו של הרוצח בניסיון נואש לראות אם מישהו מגיב לשם.

צלפים רוסים פועלים על אדמת סוריה?

אחד העצורים ששמע את השם - הצביע על הרוצח, שישב כפות לא רחוק ממנו. המורדים הצביעו עליו באמצעות הפנס, והאם הזועמת ניגשה אליו במהירות. אחרי שוידאה מולו שאכן מדובר באדם שרצח את בנה, החלה להכות אותו, סטרה על פניו וקיללה אותו. רק לאחר מספר שניות הופרדו השניים והאם הורחקה מהמקום.

במקביל, הודיעו הלילה כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית, כי לא רק אירן מסייעת לסוריה בדיכוי המחאה הסורית - כי אם גם רוסיה. לצד חימוש צבאו של אסד, המשך התמיכה הכלכלית וההגנה מפני סנקציות ומהלך צבאי בזירה הבינלאומית, נטען הלילה כי צלף רוסי נפל בשבי המורדים ובימים הקרובים יפורסם סרטון המתעד את השבוי.

לטענת המורדים בסוריה, עשרות צלפים רוסיים הגיעו בחודשים האחרונים למדינה כדי לסייע בדיכוי ההתקוממות העממית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת