תעלומה בטוויטר: האם מורסי הזמין את פרס למצרים?

מה ציוץ אחד בטוויטר יכול לעשות? הודעה שיצאה מחשבונו של נשיא מצרים כביכול עוררה אתמול סערה - מורסי צייץ כי הזמין למצרים את נשיא המדינה שמעון פרס. בבית הנשיא לא הכירו את הדיווח וייתכן כי מדובר בחשבון מפוברק כי נפתח רק לפני שבוע. במקביל מורסי שוחח אמש לראשונה מאז שנבחר עם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד

הזמנה אמיתית או פיברוק? מורסי (AP)

נשיא מצרים מוחמד מורסי צייץ אתמול בחשבון טוויטר כי שלח ברכה חמה לנשיא שמעון פרס ואף הזמין אותו לביקור במצרים, כך דווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

בהודעה נכתב כי "נשיא מצרים שלח מכתבים לנשיא ישראל וראש ממשלת ישראל וכי הוא ממשיך בשיתוף פעולה עם ישראל", וכן כי "נשיא מצרים חוזר על כוונתו לכבד את הסכם השלום".

ייתכן כי החשבון מפוברק כי נפתח רק בשבוע שעבר ונרשמו אליו 3,000 עוקבים בלבד. מבדיקה בישראל עולה כי לא מוכרת פנייה לנשיא פרס. בבית הנשיא קיבלו אתמול טלפונים רבים מעיתונאים ומזכירו הצבאי של הנשיא חסון חסון אף ניסה לאשר הדיווח עם גורמים במערכת הביטחון אך ללא הצלחה.

הריאיון שלא היה בסוכנות "פארס"

לפני מספר ימין התפרסם "ריאיון" עם מורסי בסוכנות הידיעות הרשמית של אירן "פארס" - אך לאחר זמן לא רב שדבריו הופצו בכלי תקשורת מסביב לעולם, הכחיש דוברו של נשיא מצרים הנבחר כי התקיים ריאיון מסוג זה. בלשכתו טענו כי יפנו לבית המשפט בסוגיה, זאת לאחר שאמר לטענת סוכנות הידיעות כי "יחזק את הקשרים עם טהרן".

במקביל מורסי שוחח אמש לראשונה מאז שנבחר עם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד. על פי הדיווחים בכלי התקשורת במצרים, השניים ניהלו שיחה ארוכה שבה בירך אחמדינג'אד את מורסי ואת העם המצרי על ההתעוררות האסלאמית, שהושלמה עם בחירתו לנשיאות של איש האחים המוסלמים. בנוסף הזמין אחמדינג'אד את מורסי להשתתף בפסגת המדינות הבלתי מזדהות שתיערך בטהרן בסוף חודש אוגוסט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת