אסד: טורקיה תורמת לשפיכת הדמים בסוריה

"טורקיה סיפקה סוגים שונים של תמיכה לוגיסטית לאותם טרוריסטים שהורגים את העם שלנו" אומר הנשיא הסורי בשאר אסד לעיתון הטורקי קומהוראייט, שר החוץ הטורקי הגיב בביטול לדבריו של הנשיא הסורי. במקביל טורקיה פורסת רובוטים לאורכו של הגבול המשותף בין שתי המדינות הנמצאות על מסלול של עימות

אסד ווארדואן, הולכים ומסתבכים (AP)

"ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן הוא שהופך את טורקיה לשותפה בשפיכת הדם הסורי בכך שהיא מתערבת בענייניה הפנימיים של דמשק, ונותנת תמיכה לוגיסטית למורדים בממשל", כך אמר היום הנשיא הסורי בשאר אסד לתקשורת הטורקית.

אסד גם האשים את ההנהגה הטורקית ב"דו-פרצופיות" לדבריו, מפני שהיא דוחקת את סוריה לערוך רפורמות ובמקביל, מעלימה עין מהרדיפות והממסדים הלא דמוקרטיים במדינות המפרץ. "בגלל התשוקה שלו להתערב בעניינינו הפנימיים, הוא הפך בתקופה האחרונה את טורקיה לשותפה פעילה לשפיכת הדמים בסוריה למרבה הצער", אמר אסד לעיתון הטורקי.

"טורקיה מסקת סוגים שונים של תמיכה לוגיסטית לאותם טרוריסטים שהורגים את העם שלנו", אמר אסד בחלקו השני של הראיון שהתפרסם היום. בחלק הראשון שהתפרסם אמש, נשמע אסד מפויס הרבה יותר ואמר שהוא מצטער על הפלת המטוס הטורקי בחודש שעבר, הוא אמר שאנשיו לא ידעו שמדובר במטוס טורקי וטען שהיה שמח עם היה מגלה שהמטוס שהופל היה מטוס ישראלי.

טורקיה פורסת רובוטים לאורך הגבול

הטורקים בחרו להתייחס בביטול להאשמות מסוריה, שר החוץ הטורקי אהמט דווטגולו אמר לעיתון ווטאן שאלו שקרים ושהוא לא מאמין להתנצלותו של אסד, השר הטורקי הבכיר טען כי סוריה מתעקשת להמשיך ולהתעלם מדרישותיה של טורקיה לערוך רפורמות במדינה, רפורמות שיפסיקו את האלימות לדבריו.

טורקיה לא מסתפקת במילים או באירוח של יותר מ-35,000 פליטים בשטח. היא פורסת גם כוחות צבא לאורך הגבול, שכוללים סוללות נגד מטוסים. אתר האינטרנט של העיתון הטורקי הוראייט פרסם הבוקר כי הצבא פרס רובוטים שיפטרלו וישמרו על הגבול המשותף של טורקיה וסוריה מסביב לשעון.

הרובוטים שטורקיה פורסת מצוידות במצלמות ועל פי הפרסום בהוראייט, הם מסוגלים להגיע ולראות אזורים עליהם הצבא לא יכול להגיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת