תחקיר אל-ג'זירה: מה באמת הרג את יאסר ערפאת?

רשת הטלוויזיה הערבית פרסמה תחקיר הקובע כי רעל רדיואקטיבי הוא שהרג את יו"ר הרשות המנוח. הנחה זו אומנם אינה חדשה, אך מתבססת כעת על בדיקת רעלים חדשה שבה אותרו בבגדים שלבש טרם מותו שרידים של החומר הרדיואקטיבי פולוניום. בעבר נעשה בו שימוש לטובת חיסולים מסתוריים

תיק מותו של יאסר ערפאת נפתח מחדש? תחקיר שערכה רשת אל ג'זירה והתפרסם הערב, ומסתמך על בדיקת הבגדים שלבש יו"ר הרשות המנוח בימים האחרונים לחייו, קובע כי נמצאו עליהם שרידים של פולוניום, חומר רדיואקטיבי בעל יכולת קטלנית במקרה שהוא מוחדר למזון.

בדיקה נערכה במכון לרפואה משפטית בלוזאן שבשוויץ. אחד הרופאים שם סיפר בתחקיר כי "אם סוהא רוצה לדעת מה קרה לבעלה, הדרך היא למצוא שרידים מגופתו". עם זאת, יש לציין כי לא הרשת ולא המכון לרפואה משפטית מצביעים על אשמים בגרימת המוות, אך ממצאי התחקיר פתחו מחדש את התיק שלכאורה נסגר לאחר דוח הרופאים בבית החולים בפריז, שם מת ערפאת.

הבדיקה הנוכחית אינה הפעם הראשונה שבה אותרו שרידי החומר בגופת אדם. ב-2006 הורעל למוות בלונדון הסוכן הרוסי אלכנסדר ליטווייננקו שערק למערב באמצעות אותה התרכובת. מדובר בחומר ברמת רדיואקטיביות גבוהה, שגורם למוות רק לאחר שנאכל - ולא באף דרך אחרת. עם זאת, בבדיקה שנערכה בגופת ערפאת בבית החולים "קלמר" בפריז לא מצאו הרופאים כל זכר לפולוניום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת