כיכב ב"ערב איידול" – וזכה לכבוד מאבו מאזן

הייתם חלאילה, צעיר תושב מג'ד אל כרום, שהה בשבועות האחרונים בלבנון, והגיע לגמר של תחרות ריאליטי לצד משתתפים מרחבי העולם הערבי. הזמר הישראלי-ערבי הקפיד לייצג בשיריו את העם הפלסטיני, וזכה על כך לאות הוקרה מיו"ר הרשות. חברתו, תושבת דיר אל אסד, הגיעה לעשירייה האחרונה וזכתה גם היא לכבוד של מנצחים

הייתם חלאילה עם אבו מאזן במוקטעה ברמאללה

אחרי מספר חודשים בהם שהו בשכנה הצפונית לבנון לצורך השתתפות בתכנית הריאליטי "ערב איידול", חזרו השבוע הצעירים הייתם חלאילה ומנאל מוסא לבתיהם במג'ד אל כרום ובדיר אל אסד - וזכו לקבלת פנים של מנצחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך התחרות הפופולרית, בה צפה העולם הערבי כולו, הקפידו שני הזמרים הצעירים לשיר שירי לאום פלסטינים. חלאילה, שהגיע לשלישיית הגמר, אף שר בערב הסיום החגיגי שיר למען פלסטין - וזכה על כך לאות הוקרה מיושב ראש הרשות אבו מאזן.

מוסא אמנם לא העפילה לגמר, אך הגיעה לעשירייה האחרונה לאחר לא מעט קשיים. "הייתה מתקפה נגדי", אמרה בריאיון לעיתון "אסינארה" היוצא לאור בנצרת. "ספגתי ביקורת חסרת תקדים מהעולם הערבי לאחר שהצטלמתי עם ח"כ לשעבר איוב קרא מהליכוד".

קבלת הפנים החמה לזמרים הצעירים

צופים רבים של "ערב איידול" - אחת מתכניות הטלוויזיה הנצפות ביותר בעולם הערבי כולו - לא ראו בעין יפה את השתתפותם של הזמרים הישראלים-ערבים, וטענו כי הדבר מסמן נורמליזציה של יחסי העולם הערבי עם ישראל.

אך בעוד העולם הערבי תפס את הצעירים כישראלים, בישראל נשמעה ביקורת על הייצוג והתמיכה הבלתי מתפשרת שהם מביעים כלפי העם הפלסטיני. אך הצעירים הדפו את הביקורת וטענו כי "בהיעדר מסגרות מתאימות בארץ לצעירים ערבים מוכשרים, המקום היחיד דרכו יכולנו לכבוש לבבות בעולם הערבי הייתה דרך תכניות כמו 'ערב איידול'".

כעת גורמים המקורבים לצעירים חוששים שהשב"כ יזמן אותם בקרוב לחקירה בעקבות ביקורם בלבנון, הנחשבת מדינת אויב, ולאחר שאבו מאזן היה זה שדאג באופן אישי לכך שהזמרים יקבלו אישור כניסה ללבנון.