נשיא מצרים מוחמד מורסי פנה להמונים: אתם הלגיטימציה לשלטון כאן

את יום השישי הראשון מאז נבחר לנשיאות, העביר מוחמד מורסי יחד עם מאות אלפי מצרים בכיכר תחריר שבקהיר, סמל המהפכה. "אתם השלטון, אתם הארגון", אמר מורסי לתומכיו, "אין שום דבר אחר שיכול למנוע מכם לשלוט ולבחור מי אתם רוצים שייצג אתכם"

בלי מאבטחים ובלי שומרי ראש, מתייצב בשעה זו נשיא מצרים מוחמד מורסי בפני ההמונים בכיכר תחריר שבקהיר שם הוא נושא בפניהם נאום. הנאום הועבר בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט. "אני עומד בפניכם בלי מאבטחים, בלי אקדחים ובלי שומרי ראש", אמר מורסי, "אתם מקור הלגיטימציה לשלטון במצרים ואין איש או ארגון שיכול לעמוד מול הרצון שלכם", הוסיף מורסי בפני קהל תומכיו המשולהב.

"אני אהיה הנשיא של כולם, בכל עיר ובכל מקום. האזרחים המצרים יזכו למלוא הזכויות שלהם כמו כל אומה אחרת בעולם: בין אם מדובר במבוגרים, נשים וילדים", הוסיף הנשיא שיושבע מחר בפני בית הנבחרים.

מורסי: מצרים תכבד את כל ההסכמים

הוא המשיך בנאום צנוע יחסית, "יש לנו מחויבויות וזכויות. אני מוותר על כל זכות שאני זוכה לה, ומחויב למחויבויות שלי... המהפכה תמשיך עד שהיא תשיג את כל יעדיה. העם המצרי משתוקק לכך כבר שנים רבות אחרי סבל נורא. ההמונים הצביעו והם צמאים, רעבים ועייפים. אבל לא עוד. השינוי התחיל למען דברים טובים יותר שיגיעו. האומה סבלה מאוד אבל עכשיו הגיע הזמן לשנות את זה לטובה".

"אחיי ואחיותיי נתתם לי את אמונכם ועל כתפי מוטלת אחריות רבה", הוסיף הנשיא החדש. "אגיד לכולם שבעזרת אללה והרצון שלכם אני נבחרתי. אני קורא לכם לבנות את המדינה כישות אחת, מוסלמים ונוצרים כמו שאבותינו ייסדו את האומה שלנו. בעזרתכם נבנה מדינה מודרנית שמושתתת על סולידריות, פיתוח וביטחון הפנים שלנו. אנחנו נכבד את כל ההסכמים שנחתמו כמו שנכבד את זכויות האדם וחופש הביטוי ואת זכויות הילד, זכויות המשפחה וזכויות הנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת