סדרת פיצוצים בלב דמשק

האלימות בסוריה מגיעה גם לבירה דמשק - שלושה פיצוצים אירעו בצהריים סמוך לבית המשפט בעיר. עדיין לא דווח על כמות הנפגעים או על הנזק שנגרם. בשלושת הימים האחרונים הגיעה האלימות במדינה לשיא עם למעלה ממאה הרוגים מדי יום

שלושה פיצוצים עזים אירעו בצהריים בחניה שממוקמת בין מספר בתי משפט במרכז דמשק. על פי הדיווחים של כתבי סוכנויות הידיעות במדינה, עשן שחור נראה מכל רחבי הבירה הסורית, ובעיר נשמעו סירנות של כוחות הצלה שמיהרו למקום וממנו. הנזק שנגרם מסדרת הפיגועים, בנפש וברכוש, עדיין לא פורסם.

הפיצוצים היום מסעירים את דמשק על רקע הסלמה בהיקף האלימות סביב הבירה בשלושת הימים האחרונים. במהלך השבועות האחרונים עלתה האלימות בוסריה במקביל ללחץ הבינלאומי על משטרו של אסד. בכל יום סופרים במדינה המסוכסכת כמעט מאה הרוגים.

הפיצוצים היום ובמהלך שלושת הימים האחרונים כוונו ככל הנראה נגד בניינים ומטרות שמזוהות עם שלטון אסד, הנשיא שמנהל ב-15 החודשים האחרונים מאבק נגד "האביב הערבי" של מתנגדיו מבית - מאבק שגבה את חייהם של יותר מ-16,000 בני אדם ושלח עשרות אלפי פליטים אל מחוץ לגבולותיה של המדינה.

בחודש שעבר, אנשי אופוזיציה אותם מכנה אסד פעילי טרור, הפילו מטען חבלה סמוך למשרדי המודיעין של המשטר, 55 אנשים נהרגו אז בפיצוצים, זה היה הפיגוע הקטלני ביותר בבירה. אופי הפיגועים האחרונים בדמשק מובילים רבים להאמין שגם אנשי אל קעאידה משתתפים היום בעימותים הקטלניים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת