ברק על חיסול בכיר חמאס: "הוא לא היה מצדיקי הדור"

שר הביטחון התייחס לחיסול בכיר חמאס כמאל רנאג'ה, הלילה בביתו בדמשק ואמר כי הוא אינו יודע מי עומד מאחורי הפעולה אך הנרצח לא היה "מצדיקי הדור". הארגון כינה את האירוע: "פעולה נפשעת ופחדנית", ולטענת אנשיו, המוסד עומד מאחורי החיסול שבוצע על ידי צוות שפרץ לדיר דרך הקיר ושרף את הזירה לאחר המעשה

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הבוקר לראשונה לחיסול בכיר חמאס הלילה בדמשק. "הוא לא היה מצדיקי הדור" אמר שר הביטחון בריאיון לגלי צה"ל. דבר החיסול התפרסם אתמול בכלי התקשורת הרשמיים של החמאס שדיווחו על "מוות מסתורי" של אחד מבכירי הארגון בביתו בדמשק - כמאל חוסני רנאג'ה, מי שהיה סגנו של מחמוד אל-מבחוח, שחוסל בדובאי לפני כשנתיים וחצי.

בארגון טוענים כי מי המוסד הוא שביצע את החיסול של הבכיר. "קבוצת אנשים נכנסה לביתו של רנאג'ה בדמשק וחיסלו אותו", אמר גורם רשמי בחמאס, "לפי המידע שבידנו, המוסד עומד מאחורי ההתנקשות".

בהודעה הרשמית שפירסמה אמש זרוע ההסברה של הארגון נכתב כי "בצער רב חמאס מודיע על מותו של אחד מפעיליו, כמאל חוסני רנאג'ה (ניזאר אבו מוג'אהד) שנרצח היום בפעולה נפשעת ופחדנית בביתו בבירת סוריה דמשק".

מלבד המוסד, גם נגד אנשי המודיעין של אסד הופנתה אצבע מאשימה. המתיחות הגוברת בתקופה האחרונה בין הנהגת חמאס לבין המשטר בסוריה באה לידי ביטוי בחודשים האחרונים עזבו רבים מבכירי החמאס, ובראשם מנהיג הארגון חאלד משעל, את הבירה הסורית, על רקע חילוקי דעות עם המשטר ביחס לדיכוי ההתקוממות.

החיסול הפוליטי האחרון על אדמת דמשק היה של רמטכ"ל חיזבאללה, עימאד מורנייה, בפברואר 2008. עם זאת, בימים האחרונים דווח על מספר עימותים שהתרחשו בדמשק בין האופוזיציה לכוחותיו של אסד, כך שלא ניתן לפסול את האפשרות שההתנקשות באיש החמאס הייתה חלק מהקרבות המתחוללים בסוריה.

ברק התייחס בדבריו גם למלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה, והעריך כי שלטון אסד ממשיך להיחלש: זה לא קרה מהר כפי שהערכתי, אך זה ממשיך להתפתח". השלטון של אסד הולך ונחלש לדבריו. "על כך מעידים העריקות האחרונות והעובדה שהחמושים פוגעים יותר ויותר במתקני הצבא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת