הותקפה מינית בכיכר תחריר: "עשרות מיששו אותי כמו בשר"

שוב אירוע חמור של תקיפת עיתונאית בכיכר תחריר במצרים - הפעם במהלך חגיגות הניצחון של מוחמד מורסי. נטאשה סמית' הבריטית הגיעה לקהיר כדי לצלם סרט דוקומנטרי, אבל הותקפה מינית באכזריות בלב ההמון. "הייתי חתיכת בשר טרי באמצע קבוצה של אריות רעבים", היא משחזרת. "חשבתי - היום אני אמות, זה הסוף שלי"

העיתונאית שהותקפה בכיכר תחריר (חדשות 2)

עשרות אלפי מצרים חגגו ביום ראשון בערב את ניצחונו של מוחמד מורסי, איש האחים המוסלמים, בתום הבחירות הדרמטיות לנשיאות מצרים. אבל באמצע החגיגה, עברה עיתונאית זרה אחת חוויה שלא תשכח כל חייה: תקיפה מינית ברוטלית בידי המון זועם.

העיתונאית הבריטית נטאשה סמית' הגיעה לכיכר תחריר כדי לצלם סרט דוקומנטרי העוסק בזכויות נשים. "כשהגעתי לקהיר, האווירה הייתה של שמחה, התרגשות ואושר", כתבה סמית' בבלוג שלה. אלא שלמרות נוכחותם של שני מלווים גברים, נטאשה מצאה את עצמה במהירות רבה מוקפת בקהל גברים מצרים ששלח אליה מבטים מלאי זימה.

"רק כשגיליתי שהגעתי לקצה הגשר, שמתי לב שהקהל נהיה צפוף יותר, והחלטתי באותו רגע להסתובב ולהימנע מלהגיע לכיכר תחריר", היא מספרת. "גברים כבר התחילו לגשש את דרכם לכיווני, אבל לפתע משהו השתנה. מצאתי את עצמי נגררת מחבריי, כשעשרות גברים ממששים את גופי באגרסיביות וכוח הולכים ומתגברים. צרחתי. יכולתי לראות מה קורה אבל לא היו לי כוחות לעצור את זה. לא יכולתי להאמין שנקלעתי למצב כזה".

"כל מה שיכולתי לראות היה פרצופים מלאי תאווה"

נטאשה משחזרת כיצד גררו אותה מחבריה, הפשיטו אותה מבגדיה ולקחו את חפציה, והיא נותרה עירומה באמצע קבוצה גדולים של גברים. "כל מה שיכולתי לראות היה פרצופים מלאי תאווה, יותר ויותר פרצופים צוחקים ומלגלגים בעוד הם מעבירים אותי מיד ליד כאילו הייתי חתיכת בשר טרי באמצע קבוצה של אריות רעבים", לדבריה.

"התחלתי לחשוב - אולי זה הסוף שלי, אולי פה אני אמות. היו לי חיים טובים. אבל אם אני אחיה ואם אמות - כל זה ייגמר בקרוב", נזכרת סמית'. כעבור כמה דקות, מספרת העיתונאית כי חבר הצליח להוציא אותה מהקהל לעבר אוהל רפואי, בו נשים מקומיות עזרו לכסות את גופה ועצרו את ההמון שעדיין ניסה להתקדם לעברה ולהיכנס לאוהל. כשבורקה מסתירה את פניה ובגדים מקומיים לגופה, נמלטה נטאשה מהאוהל, התחזתה לאשתו של זר שמעולם לא פגשה ויצאה איתו יד ביד מהמקום.

"המצרית שטיפלה בי באוהל אמרה שהתוקפים אמרו שאני 'מרגלת זרה'. אבל אם זו היתה הסיבה, השתמשו בה רק בתור תירוץ כדי להטריד ולתקוף צעירה בלונדינית מערבית", הוסיפה סמית'.

לאחר התקיפה, העיתונאית וחברתה הלכו למספר בתי חולים כדי לקבל טיפול רפואי, אך נתקלו ביחס אדיש ובחוסר נכונות לסייע מטעם הרופאים והאחיות. לדבריה, זכתה סמית' לסיוע רפואי ראוי רק ביום שלמחרת.

מאז פרוץ המהומות במצרים, שורה של עיתונאיות נפלו קורבן לתקיפות מיניות במהלך עבודתן. כתבת CBS לארה לוגן הותקפה הותקפה בזמן שדיווחה על אירועי המהפכה בשנה שעברה. בנוסף, כתבת מצרית דיווחה גם היא שהותקפה על ידי כוחות הביטחון המצרים שעיכבו אותה במהלך ההפגנות בחודש נובמבר האחרון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת