צפו: כך הופל המטוס הטורקי בסוריה

מנוחתם של מבלים בחוף הים בגבול סוריה-טורקיה הופרעה ביום שבת האחרון כשמטוס הקרב הטורקי שחדר לשמי סוריה הופל באוויר. צלם חובב, שלא נבהל, תיעד את התקרית. את המטוס אמנם לא ניתן לראות, אבל את רעשי המקלעים ניתן לשמוע היטב

לאחר התקרית החמורה של הפלת המטוס הטורקי על ידי סוריה שגרמה לראש ממשלת טורקיה טאיפ ארדואן לקרב כוחות צבא לעבר הגבול הסורי, מגיעות היום תמונות שמתעדות, הכי קרוב שאפשר, את האירוע שהוביל למשבר הדיפלומטי בין שתי המדינות.

מדובר בצילומים של צלם חובב שלא הצליח אמנם לקלוט את המטוס עצמו, אבל בהחלט מתעדות את רעשי המקלעים שנמצאו על גבעה סמוכה, בחבל אלכסנדרטה, ופתחו באש לעבר המטוס. באותם רגעים ממש הורגשה תכונה רבה בחוף הים, שם היה נמצא הצלם, כשהמבלים במקום מביטים בהשתאות לעבר מה שהיה נראה באותו רגע כזירת קרב של ממש.

מיד לאחר מכן מבחינים המבלים בחוף גם במטוס מתרסק על הקרקע. נזכיר כי המטוס לא הופל מירי המקלעים, אלא מטיל שנורה לעברו לאחר מכן. עם זאת, העובדה שלירי הטיל לווה גם ירי מקלעים מעידה על חומרת האירוע.

תזכורת: פרטי התקרית

ביום שבת האחרון, כזכור, הפילה סוריה מטוס קרב טורקי מדגם "פאנטום" F-4 בשמי חבל אלכנסדרטה שנמצא בגבול בין שתי המדינות - ובדמשק מיהרו לפרסם התנצלות על האירוע החמור.

מדובר באחת מהתקריות הביטחוניות החמורות ביותר שאירעו בין שתי המדינות מזה שנים רבות. זאת לאחר שהיחסים בין המדינות התערערו בעקבות הטבח שמבצע שלטונו של נשיא סוריה בשאר אסד בעמו, ובעקבותיו הגיעו יותר מ-30 אלף פליטים סורים לשטחה של טורקיה.

לאחר התקרית ציין נשיא טורקיה עבדוללה גול כי הוא אינו שולל אפשרות שצוות המטוס אכן חדר לתחום האווירי של סוריה, אך הדגיש כי ארצו לא תעבור לסדר היום בעקבות הפלת המטוס. "אין ספק שלא ייתכן שנעבור לסדר היום על משהו כזה", הסביר הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת