בגלל צעצוע: עימות אלים בלבנון

אפקט אסד בלבנון: אנשי חיזבאללה שרפו תחנת טלוויזיה לאחר ששיח' סוני לא פחד להתבטא בתקשורת באופן חסר תקדים נגד מזכ"ל חיזבאללה. הסיבה לאלימות: שיווק של רובה צעצוע לילדים שתפקידו לירות באשתו של הנביא מוחמד

המתיחות בסוריה משפיעה גם על לבנון: עשרות תומכי חיזבאללה הציתו אמש תחנת טלוויזיה ששידרה שיח' סוני תוקף באופן חסר תקדים את מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, והכל בגלל -רובה צעצוע לילדים שנמכר במדינה.

הצעצוע שגרם לסערה הוא דמוי נשק מסוג M16 שנמכר ברחבי לבנון על ידי שיעיים עם הדרכה מיוחדת לילדים אשר קוראת להם לירות בעאישה, אשתו הצעירה של הנביא מוחמד, ששנואה על ידי השיעיים במדינה, אך אהובה על ידי הסונים.

המרד בשלטון בסוריה נתן רוח גבית והשרה ביטחון למתנגדיו של חסן נסראללה - בן בריתו של אסד. שיח' סוני מצידון יצא כנגד הפצת הצעצוע על ידי הסונים והזהיר את נסראללה כי אם לא יטפל בנושא ויעצור את מכירת הרובים הוא ידאג לכך שמנהיג חיזבאללה "לא ירדם בלילה". לדבריו הוא ייעשה זאת "בדרכי שלום".

חיזבאללה הגיב בתקיפות לדברי השיח' ודרש מאחת מרשתות הטלוויזיה שפרסמו את הדברים להתנצל. תומכי ארגון הטרור השיעי לא הסתפקו רק באזהרות ואף הציתו תחנת טלוויזיה אחרת ששידרה את נאום השיח' שאיים על מזכ"ל הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת