כמה ירוויח נשיא מצרים הנבחר?

מובארק שלשל לכיסו ולכיסי מקרוביו מאות מיליונים, ובמצרים שאחרי המהפכה מבטיחים שכאן זה נגמר. מנתונים המתפרסמים בכלי תקשורת במדינה עולה כי הנשיא הנבחר מוחמד מורסי ירוויח מדי חודש 1,650 דולרים בלבד. הוא לא יזכה למענקים נוספים וייאסר עליו לקבל בונוסים כלשהם. במצרים מתגאים: אנחנו צנועים בהשוואה לאובמה

מורסי. שכר צנוע (חדשות 2)

נשיא מצרים הנבחר ירוויח פחות משכר המינימום בישראל: בכיר "האחים המוסלמים" מוחמד מורסי התיישב כבר אמש על כסאו של נשיא מצרים המודח מוחמד חוסני מובארק, אך כאן מתחיל ומסתיים הדמיון בהטבות להם יזכו השניים. מנתונים המתפרסמים היום במצרים עולה כי מורסי ירוויח 10,000 לירות מצריות בחודש, כלומר 1,650 דולרים - שהם קצת יותר מ-6,400 שקלים.

לראשונה מתפרסמים במצרים הנתונים הרשמיים של משכורתו של הנשיא הנבחר, כמו גם של יתר בכירי הממשל - שמרוויחים מאות דולרים בלבד מדי חודש. תקציבה של מצרים לשנים 2012-2013 עומד על 291 מיליון לירות מצריות (47 מיליון דולרים) - זינוק של חמישה מיליון דולרים מהשנה שעברה.

אובמה והולנד בפער אדיר

על פי הנתונים המתפרסמים במצרים, לצד משכורת הבסיס ממנה ייהנה מורסי, הוא יזכה לעוד שורת הטבות מוגבלת מתוקף תפקידו, אך לא יוכל לקבל תוספות שכר ובטח שלא מענקים נוספים מגורמים חיצוניים. זאת, במסגרת קמפיין המאבק בתדמית המושחתת שהודבקה למוסד הנשיאות ולמשטר בתקופת הנשיא מובארק, שהואשם כי שלשל לכיסו ולכיסיהם של בניו וקרוביו מאות מיליוני דולרים מעסקאות הקשורות לקרקעות ומשאבי המדינה, ובהן עסקת הגז עם ישראל.

"נתוני השכר של בכירי הנשיאות לא היו ידועים לפני המהפכה", ציינו היום גורמים בכירים במצרים והבטיחו כי המצב ישתנה. בניסיון להבהיר עד כמה מצרים נוהגת בצניעות בימים אלו לעומת העבר, פורסמה השוואה לנתוני השכר של מנהיגים אחרים ברחבי העולם: נשיא ארצות הברית מרוויח 400 אלף דולרים בשנה (33 אלף דולרים בחודש) ונשיא צרפת פרנסואה הולנד מרוויח כ-15 אלף אירו בחודש ללא הטבות סוציאליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת