צפו: אבנים על כרזות מורסי בקהיר

נשיא מצרים הנבחר מוחמד מורסי פותח במגעים לקראת כינון ממשלתו הראשונה במטרה להשיג קואליציה רחבה, בעוד מתנגדיו ממשיכים למחות על ניצחונו. בקהיר תועדו היום עשרות מתומכי שפיק משליכים אבנים על כרזות הבחירות של מורסי, ואף שורפים את תמונותיו. כך זה נראה

תומכיו של הגנרל אחמד שפיק מבכים היום את ההפסד למורסי, בעוד הבורסה המצרית דווקא מזנקת היום משמחה בשיעור שיא של שבעה אחוזים וחצי. "אתה בוגד, מכרת את המדינה לחמאס ולפלסטינים", תועדו עשרות תומכי שפיק מחוץ למטהו בקהיר, כשהם עדיין מתקשים לעכל את תוצאות הבחירות.

במקומות שונים ברחבי מצרים השליכו אבנים על כרזותיו של הנשיא הנבחר, אין מהססים גם לשרוף את תמונותיו. אבל בחום הגדול בכיכר תחריר, בעוד דוכני מוכרים עולים באש, מתגודדות עדיין שאריות ההמונים מהלילה. הפעם זו אמורה להיות שביתה במחאה על ביטול סמכויות היתר מהנשיא, שנטל לעצמו הצבא.

"יעשה את האיזון בין הדת לחשיבה המודרנית"

ביתו של מורסי כבר מוגן על ידי כוחות הביטחון, ושכניו לבניין בטוחים כי הוא האיש הנכון. "הוא יוכל לעשות את האיזון בין חשיבה מודרנית ואזרחית לבין הדת", אמרו היום בקהיר. אין שום ספק, תמיכה עממית רחבה מאוד מנפחת את מפרשיו של מורסי.

גל של תקוות הקפיץ את העסקן האפרורי אל הנשיאות - אבל כעוצמת הציפיות ממנו, בארץ מרוששת ובשיאו של משבר כך גם צפוי להיות גודל האכזבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת