עריקה המונית: גנרל ועוד 200 סורים חצו את הגבול לטורקיה

התקשורת הטורקית מדווחת על קבוצה גדולה מאוד של קצינים סורים בכירים ובני משפחותיהם שערקו מצבאו של אסד וחצו הבוקר את הגבול הטורקי. מדובר בקבוצה של 224 בני אדם, בהם גנרל בדרגת אלוף, 2 אלופי משנה, 2 רבי סרנים, סגן אחד, 33 חיילים וכל בני משפחותיהם. מצבו של אסד מול הטורקים הולך ומחמיר

הבריחה הגדולה מאסד: קבוצה של 224 סורים - כולל גנרל אחד, 2 אלופי משנה, 2 רבי סרנים, סגן אחד, 33 חיילים וכל בני משפחותיהם - חצו הבוקר את הגבול הטורקי במה שנראה כמו העריקה הגדולה ביותר מחוץ לסוריה מאז החלה הלחימה - כך מדווחים כלי התקשורת בטורקיה.

על פי הדיווחים, חברי הקבוצה העצומה עברו הבוקר את הגבול לשטחה של טורקיה יחד עם כל בני משפחותיהם. בראש הקבוצה עומד קצין בכיר ביותר בדרגת אלוף, אולם עדיין לא ברור מי הוא ולאיזה כוח בצבא הסורי הוא השתייך.

העריקה ההמונית הבוקר היא מכה נוספת לממשלו של אסד, שעדיין לא קיבל בחזרה מירדן את מטוס הקרב, וכמובן שלא את הטייס שערק משורות חיל האוויר הסורי בשבוע שעבר, זאת במקביל להאשמות הטורקיות לפיהן סוריה יירטה מטוס פאנטום טורקי מול חופיה ללא סיבה.

בתקשורת בשפה הערבית מעלים בשבוע האחרון אפשרות לעימות חזיתי מתקרב בין סוריה לטורקיה, אך רבים מהמומחים מבטלים את הדיווחים בטענה שפתיחת חזית צבאית בין המדינות לא תשרת את האינטרסים של אף אחת מהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת