המתח במצרים מגיע לשיא: טנקים ברחבי קהיר

בצהריים צפויה ועדת הבחירות המרכזית בקהיר להודיע על היבחרו של נשיא מצרים החדש - מועמד האחים המוסלמים מוחמד מורסי או הגנרל אחמד שפיק. עשרות אלפים מתומכי המועמדים התקבצו ברחובות הערים והצבא נפרס בכוחות מתוגברים מחשש לפרוץ מהומות עם היוודע דבר זהותו של המנהיג החדש

דריכות שיא במצרים: בשעות הצהריים צפויה ועדת הבחירות המרכזית במדינה לפרסם את התוצאות הרשמיות של הבחירות לנשיאות, כשכל אחד משני הטוענים לכתר - נציג האחים המוסלמים מוחמד מורסי והגנרל אחמד שפיק - כבר הכריז על ניצחונו.

הדרמה צפויה להגיע לשיאה בשעה 15:00, אז צפויה ועדת הבחירות המרכזית במדינה למסור את התוצאות הרשמיות, לאחר ספירת כל הקולות והערעורים. נכון לשעה זו, טרם ברור מי משני המועמדים נבחר לכהן כנשיא מצרים החדש. בינתיים, מתגודדים מחנות המתמודדים בכיכרות נפרדות של הבירה קהיר, בציפייה דרוכה לתוצאות האמת.

חלק מכלי התקשורת המצריים הביעו חשש כי פרסום תוצאות האמת יגרור גל אלימות, וזאת במיוחד אם יוכרז על הפסדו של המועמד מטעם "האחים המוסלמים" מוחמד מורסי, לאחר שאנשי תנועתו כבר הכריזו בימים האחרונים על ניצחונו. בעקבות הדאגה הגוברת מאירועים אלימים לאחר פרסום התוצאות, הוצבו בערים הגדולות טנקים ונוכחות צבאית גדולה מורגשת ברחובות. 

לדברי תומכיהם של "האחים", שפיק והשלטון הצבאי עלולים לזייף את תוצאות הבחירות כדי שהמועמד החילוני, התומך בשמירה על הסכם השלום עם ישראל, יהיה הנשיא הבא. שפיק, מצדו, ממש לא מתרשם מהאחים ומשורת ההפגנות והעצרות ברחבי מצרים. "אני המנצח הגדול", אמר בסוף השבוע במסיבת עיתונאים, "אני מושיט יד לכל המתחרים שלי כדי שנוכל לקדם את מצרים".

דובר האחים המוסלמים, מחמוד גוזלן, אמר כי בהפגנות משתתפות סיעות האחים המוסלמים, יחד עם המפלגות הסלפיות. "אנחנו נמשיך להפגין ולמחות עד שהמשטר יועבר מהצבא לעם, בדיוק כפי שהתווינו במהלך המהפכה בשנה שעברה", לדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת