טורקיה: נגיב להפלת מטוסנו בסוריה

איום חריף מאנקרה לדמשק, בעקבות הפלתו של מטוס קרב טורקי אתמול, סמוך לגבול המשותף בין המדינות. נשיא טורקיה עבדאללה גול מבטיח "לעשות ככל שיידרש" בתגובה לאירוע, ומצטרף לאיומים שהשמיע ארדואן. דיפלומט מערבי: לפחות 7 טייסים סורים ערקו בשנה החולפת מהמדינה

הטבח בסוריה נמשך (רויטרס)

מתיחות שיא בין טורקיה לסוריה, על רקע הפלתו של מטוס טורקי באזור הגבול המשותף לשתי המדינות, אמש: נשיא טורקיה עבדאללה גול מצטרף הבוקר לאיומים שהשמיע הלילה ראש ממשלתו רג'פ טאיפ ארדואן, ומבטיח כי טורקיה לא תעבור לסדר היום בעקבות התקרית. מאידך, סוריה אישרה הלילה כי אכן יירטה את המטוס הטורקי, בטענה כי הוא חדר למתחם האווירי שבריבונותה.

"אין סיכוי שנקבל דבר שכזה, כל דבר שנדרש ייעשה", הצהיר לעיתונאים בפני עיתונאים במהלך ביקורו בעיר קייסרי. "בגלל המצב הביטחוני בסוריה, החזרנו את בכירינו מהמדינה. אך אנחנו נמצאים עם הבכירים הסורים בקשר, ודורשים הבהרות".

"לפחות 7 טייסים סורים ערקו בשנה החולפת"

בתוך כך מתפרסמים הבוקר פרטים חדשים אודות עריקתו של טייס הקרב הסורי, שערק השבוע לירדן. על פי הדיווחים בתקשורת הירדנית, משפחתו של הטייס ערקה כבר לירדן מספר ימים לפני שהוא עצמו ביצע את ההימלטות במהלך האימון באוויר. למעלה מ-120 אלף סורים נמלטו דרך הגבול לירדן, מאז פרוץ האירועים האלימים במדינה לפני שנה ושלושה חודשים.

במקביל מפרסם הבוקר היומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי", כי עוד לפני עריקתו של טייס הקרב הסורי השבוע, לפחות שבעה טייסי קרב ערקו למדינות השכנות בשנה החולפת. על הפרסום, המתבסס על דברים שהשמיע דיפלומט מערבי, המידע על עריקתם של הטייסים הוסתר עד כה מחשש להתפשטות התופעה בקרב בכירים בחיל האוויר הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת