ארדואן: "סוריה אחראית ליירוט מטוס הקרב"

ר"מ טורקיה שלח הלילה אצבע מאשימה לעבר סוריה והכריז כי היא האחראית ליירוט מטוס הקרב הטורקי, סמוך לגבול בין המדינות. בהצהרה שפרסם משרדו בתום פגישת חירום נכתב: "טורקיה תחליט בנוגע לתגובתה לאחר שכל הפרטים יתבהרו ותפעל בנחישות בהתאם". במקביל אישר הצבא הסורי את פרטי האירוע וטען כי המטוס חדר לתחומה האווירי

"נגיב בנחישות". ר"מ טורקיה ארדואן, ארכיו (רויטרס)

לקראת הסלמה אזורית? בתום פגישת חירום שקיים ראש ממשלת טורקיה ארדואן הוכרז באופן רשמי: סוריה עומדת מאחורי הפלת מטוס הקרב הטורקי אתמול בבוקר. במקביל שחרר גם צבא סוריה הצהרה שמאשרת את המידע ומוסיפה: המטוס חדר לשטחנו האווירי.

"מהמידע שבידינו עולה כי מטוס הקרב יורט על ידי סוריה", נמסר בהצהרה מטעם לשכת ארדואן. "טורקיה תחליט בנוגע לתגובתה לאחר שכל הפרטים יתבהרו ותפעל בנחישות בהתאם". ארדואן כינס הלילה לפגישת חירום את שרי ההגנה, החוץ והפנים. כמו כן השתתפו בפגישה גם רמטכ"ל הצבא הטורקי, מפקד חיל האוויר ומפקד המודיעין.

ארדואן הוסיף כי בשלב זה נמשכים המאמצים לאתר את שני הטייסים הנעדרים של מטוס ה"פאנטום" F-4. מוקדם יותר אתמול עיתון טורקי ציטט בכיר סורי, שאמר כי סוריה התנצלה על התקרית. עם זאת, ארדואן לא התייחס בהצהרתו להתנצלות סורית ולא ברור אם אכן הייתה כזו, אם אם התקבלה.

מדיווחים נוספים שפורסמו בתקשורת הטורקית עולה כי המחלצים מצאו עד כה כסא מפלט ומצנח בים, אך טרם ברור מה עלה בגורל טייסי המטוס.

זמן קצר לאחר ההצהרה מלשכת ארדואן פורסמה בטלוויזיה בסוריה הודעה מטעם הצבא. "חיל האוויר שלנו תקף מטרה שחדרה לשטח האווירי שלנו, מעל למים הטריטוריאליים של המדינה, ויירטה אותה. התברר כי זה מטוס של צבא טורקיה", נכתב בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת