סוריה הפילה מטוס קרב טורקי - והתנצלה בפני אנקרה

הסלמה ביחסים בין סוריה לטורקיה: הצבא הסורי דיווח כי הפיל מטוס קרב טורקי מסוג "פאנטום" F-4 בשטחו, לאחר שזה חדר למרחב האווירי של סוריה. עוד נמסר, כי שני הטייסים נטשו את כלי הטיס - ומוחזקים כעת בשטח הסורי

הצבא הסורי הפיל היום מטוס קרב טורקי מדגם "פאנטום" F-4 בשמי חבל אלכנסדרטה שנמצא בגבול בין שתי המדינות - ובדמשק מיהרו לפרסם התנצלות על האירוע החמור.

מדובר באחת מהתקריות הביטחוניות החמורות ביותר שאירעו בין שתי המדינות מזה שנים רבות. זאת לאחר שהיחסים בין המדינות התערערו בעקבות הטבח שמבצע שלטונו של נשיא סוריה בשאר אסד בעמו, ובעקבותיו הגיעו יותר מ-30 אלף פליטים סורים לשטחה של טורקיה.

מהדיווחים עולה, כי שני הטייסים שהיו במטוס הטורקי נטשו אותו, ומוחזקים כעת בשטחה של סוריה. עוד נמסר, כי כלי הטיס הופל בטיל שירתה סוללת הגנה אווירית סורית. רשת הטלוויזיה אל-מנאר, השייכת לארגון חיזבאללה הלבנוני, דיווחה כי הצבא הסורי יירט את המטוס שפלש לשטחו. עיתון טורקי ציטט בכיר סורי שאמר כי סוריה התנצלה בפני טורקיה על התקרית הביטחונית הקשה.

בתוך כך, מסר ראש הממשלה הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן במסיבת עיתונאים שקיים, כי אין הוא יכול לשפוך אור בנוגע למה שקרה לכלי הטיס הטורקי, ואמר כי טרם נקבע האם הוא הופל בשטחה של סוריה - או התרסק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת