דיווח: מקורבי אסד מתכננים לערוק לאופוזיציה

לאחר שאתמול ערק טייס קרב סורי עם מטוסו לירדן, מדווח ה"טלגרף" הבריטי שמקורבים לאסד מתכננים לברוח בקרוב ולערוק לאופוזיציה. "הם מעבירים סכומי כסף לבנקים בסין ובלבנון", סיפרו גורמים אמריקנים לעיתון. גורמים באופוזיציה בסוריה: זו רק ההתחלה. אתמול ערק טייס קרב סורי עם מטוסו לירדן וקיבל שם מקלט מדיני

בכירי המשטר יעזבו את אסד? (רויטרס)

העיתון הבריטי "טלגרף" מדווח כי בכירים בצבא הסורי מכינים את הקרקע לברוח ממשטרו של אסד לעבר האופוזיציה וכן מתכננים לערוך הידברות עם המורדים במדינות המערב. בכירים אמריקנים ציינו כי הבכירים גם מעבירים סכומי כסף לבנקים בסין ובלבנון. בתגובה טענו גורמים באופוזיציה הסורית כי עריקת הטייס אתמול היא רק ההתחלה ושיש מספר בכירים שמחכים לערוק ברגע הנכון וכי יש אדם אחד ספציפי שמאוד מקורב לנשיא בשאר אסד ועתיד לברוח בעתיד הקרוב.

רק אתמול ערק טייס קרב סורי מהצבא כשיצא עם מטוסו במהלך פעילות לירדן - שם נחת וקיבל מקלט מדיני מהרשויות לבקשתו. בסוריה זעמו על ירדן שאישרו לעריק מקלט מדיני ודרשו שהמטוס יוחזר אליהם מיידית. על פי מספר דיווחים, היו עוד טייסי קרב שהתכוונו לערוק אך חששו כי לא יורשו לנחות בירדן.

דובר הפנטגון בירך הלילה על עריקתו. "זהו מעשה אמיץ מאוד", הוא אמר והדגיש כי זה היה הדבר הנכון לעשות. בארה"ב קוראים לחברי המשטר הסורי לערוק בהקדם האפשרי ומקווים כי משטר אסד ייפול כמה שיותר מהר. "עדיף לעזוב מלהיות שותפים לזוועות של המשטר", הדגיש דובר הפנטגון.

במקביל, האו"ם פרסם כי לפי הנתונים שבידו, 1.5 מיליון סורים זקוקים לסיוע הומניטארי. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי ההערכה הקודמת הייתה שמספר בני האדם הזקוקים לסיוע במדינה עומד על מיליון בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת