לקראת מהומות? אלפים מתכנסים בכיכר תחריר בקהיר

הקרב בין אחמד שפיק למוחמד מורסי על נשיאות מצרים יוכרע ככל הנראה רק בבית הדין. בינתיים, תומכי האחים המוסלמים יוצאים לרחובות וממלאים את כיכר תחריר שהפכה לסמל המאבק לדמוקרטיה. אחמד שפיק, החילוני הנחשב מזוהה עם משטר מובארק לא מתרשם מההפגנות: "אני המנצח", הכריז במסיבת עיתונאים

לקראת מהומות? רבבות מוחים בתחריר (AP)

בתחילת השבוע שעבר הלכו מיליוני מצרים לקלפיות, שם הכריעו לראשונה באופן דמוקרטי מי יהיה הנשיא הבא של הרפובליקה הערבית הגדולה ביותר. אבל גם היום, חמישה ימים לאחר סגירת הקלפיות, מסרבת ועדת הבחירות המרכזית במדינה לפרסם את התוצאות הרשמיות.

על פי הסקרים והתוצאות החלקיות שפורסמו, עלה שמו של מועמד האחים המוסלמים מוחמד מורסי כמנצח הגדול של הבחירות, ניצחון שכאמור לא זכה לאישור רשמי. בשל כך, יצאו מאז שעות הבוקר רבבות מתומכי האחים המוסלמים לכיכר תחריר שבקהיר, על מנת למחות נגד המשטר הצבאי ויריבו של מורסי בבחירות, ראש הממשלה לשעבר אחמד שפיק.

לדברי תומכיהם של "האחים", שפיק והשלטון הצבאי עלולים לזייף את תוצאות הבחירות כדי שהמועמד החילוני, התומך בשמירה על הסכם השלום עם ישראל, יהיה הנשיא הבא. שפיק אגב, ממש לא מתרשם מהאחים ומשורת ההפגנות והעצרות שמתוכננות היום להיערך ברחבי מצרים. "אני המנצח הגדול", אמר אמש במסיבת עיתונאים, "אני מושיט יד לכל המתחרים שלי כדי שנוכל לקדם את מצרים".

דובר האחים המוסלמים, מחמוד גוזלן, אמר כי בהפגנה הגדולה שמתקיימת בשעה זו משתתפות סיעות האחים המוסלמים, יחד עם המפלגות הסלפיות. "אנחנו נמשיך להפגין ולמחות עד שהמשטר יועבר מהצבא לעם, בדיוק כפי שהתווינו במהלך המהפכה בשנה שעברה", הוסיף גוזלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת