אחמדינג'אד: "למה לארה"ב יש כ"כ הרבה פצצות?"

בכינוס ועידת איכות הסביבה של האו"ם בברזיל תהה נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד למה לארצות הברית יש כל כך הרבה פצצות. "נראה שבאמריקה לא חושבים שפצצת אטום זה דבר רע", הוא ציין. על העניין הסורי הבהיר כי הסנקציות של המערב לא יעזרו והדגיש כי "שליחת נשק למורדים בדמשק לא תועיל"

נשיא אירן תוקף את מדיניות ארצות הברית בנושא נשק גרעיני: אחמדינג'אד, המבקר בברזיל לצורך השתתפות בוועידת איכות הסביבה של האו"ם בריו, ניצל אתמול את המעמד על מנת לתקוף את מה שהוא מכנה "צביעות אמריקנית" בסוגית הגרעין. "אם פצצות הן דבר כל כך רע למה יש כל כך הרבה פצצות אטום באמריקה?", אמר נשיא אירן בדבריו. "נראה שהם לא חושבים שפצצת אטום זה דבר רע".

בעניין הסורי, ציין אחמדינג'אד כי "התערבות של גורמי מערב במדינה ושליחת נשק למורדים בדמשק בוודאי לא תעזור לפתור את הבעיה". עוד אמר כי המערב מאמין כי אם הוא יצמצם בקשרי המסחר ויטיל עוד סנקציות הוא יוכל להשיג את מטרתו אבל זה לא יעזור.

לסיכום אמר כי "העולם זקוק לסדר חדש, דרך חדשה ותכנון חדש במערכת הבינלאומית". לטענתו, יש לשים "משחה" על פצעים ישנים ולהרחיב את אופקיה של החברה האנושית.

הקטל בסוריה נמשך: 170 נהרגו אתמול

ארגונים לזכויות אדם במדינה טוענים כי כ-170 בני אדם נהרגו אתמול במדינה, רובם אזרחים. "זה היה היום העקוב ביותר מדם מאז תחילת הפסקת האש באמצע אפריל, ואחד הקטלניים ביותר מאז תחילת ההתקוממות נגד אסד", דיווח ארגון זכויות אדם היושב בלונדון. ע"פ הדיווח, בהרוגים לפחות 104 אזרחים, 54 חיילים ועשרה מורדים.

הקרבות הקשים ביותר התרחשו בחומס, שם הוסכם על הפסקת אש זמנית במטרה לאפשר פינוי אזרחים שנפגעו. אנשי הצלב האדום שהגיעו לעיר נאלצו לשוב על עקבותיהם בשל הירי הכבד. "נמשיך לנסות להיכנס לאזורים הקשים בעיר", אמר דובר של הצלב האדום בסוריה. "עם זאת, איננו יכולים לאשר את לוחות הזמנים בנושא", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת