הקטל בסוריה נמשך: 170 נהרגו אתמול

ארגונים לזכויות אדם בסוריה מסרו כי אתמול היה היום הקטלני ביותר במדינה מאז תחילת הפסקת האש באמצע אפריל. ע"פ הדיווח, לפחות 104 אזרחים נהרגו מאש כוחות הביטחון. כמו כן, 54 חיילים צבא סוריה נהרגו בקרבות עם המורדים. אמש נמנע ניסיון של ארגון הצלב האדום לפנות אזרחים פצועים בחומס, לאחר שהפסקת האש הזמנית קרסה

נמשכות ההפצצות הכבדות על חומס. ארכיון (רויטרס)

עריקתו של טייס הקרב הסורי לירדן אתמול בבוקר עמדה בראש הכותרות ברחבי העולם, אך במקביל המשיך הצבא לטבוח באזרחים ללא רחם. ארגונים לזכויות אדם במדינה טוענים כי כ-170 בני אדם נהרגו אתמול במדינה, רובם אזרחים.

"זה היה היום העקוב ביותר מדם מאז תחילת הפסקת האש באמצע אפריל, ואחד הקטלניים ביותר מאז תחילת ההתקוממות נגד אסד", דיווח ארגון זכויות אדם היושב בלונדון. ע"פ הדיווח, בהרוגים לפחות 104 אזרחים, 54 חיילים ועשרה מורדים.

הקרבות הקשים ביותר התרחשו בחומס, שם הוסכם על הפסקת אש זמנית במטרה לאפשר פינוי אזרחים שנפגעו. אנשי הצלב האדום שהגיעו לעיר נאלצו לשוב על עקבותיהם בשל הירי הכבד. "נמשיך לנסות להיכנס לאזורים הקשים בעיר", אמר דובר של הצלב האדום בסוריה. "עם זאת, איננו יכולים לאשר את לוחות הזמנים בנושא", הוסיף.

יותר מ-16 אלף הרוגים בסוריה

הטלוויזיה בסוריה האשימה "ארגוני טרור חמושים" בכך שסיכלו את משימת הצלב האדום. מנגד, אנשי האופוזיציה טענו כי ההפצצה הכבדה של הצבא על השכונות הסוניות בעיר היא שמנעה את פינוי האזרחים. ביום רביעי פרסמו כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה בסוריה כי מניין ההרוגים במדינה מאז פרוץ ההתקוממות הגיע ליותר מ-16 אלף.

אתמול נועד שליח האו"ם והליגה הערבית קופי אנאן עם שר החוץ הבריטי וויליאם הייג. השר הייג קרא למועצת הביטחון של האו"ם לכנס דיון חירום בהקדם. במקביל, מזכ"ל האו"ם באן קי מון שוחח בנושא עם נשיא אירן אחמדיניג'אד ועם ראש הממשלה הסיני, בשולי פסגת האו"ם בברזיל. אתמול פורסם כי בריטניה וארה"ב מגבשות מתווה שיאפשר לנשיא אסד לפרוש מתפקידו מבלי לעמוד לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת