הטייס הסורי שערק זכה למקלט בירדן

עוד מכה לנשיא אסד: לאחר שהתברר כי טייס סורי נחת עם מטוס מיג בשטח ירדן, הסכימה הממלכה להשאיר אותו בשטחה. בתום ישיבת קבינט, אישרו בכירי המדינה להעניק לו מקלט מדיני. האם מדובר בנקודת מפנה בלחימה נגד אסד?

לאחר שערק הבוקר עם מטוסו מסוריה לירדן, הודיעה הממלכה כי החליטה להעניק מקלט מדיני לטייס הקרב הסורי. אחרי שורת עריקות של כוחות חי"ר ושריון, עריקה של טייס סורי למדינה שכנה תהווה אולי נקודת מפנה במאבק נגד משטרו של בשאר אסד.

"קולונל חסן מרעי היה זה שהטיס את המטוס במשימת אימון סמוך לגבולנו", סיפר שר ההסברה הירדני לסוכנויות הידיעות. "בקשתו למקלט מדיני אושרה בתום ישיבה של הקבינט הביטחוני בירדן", הוסיף. מטוסו של מרעי נחת בשדה התעופה ע"ש המלך חוסיין בעיר מפרק סמוך לשעה 10:30.

לא מדובר במקרה ראשון של עריקה בסוריה, שסובלת ממלחמת אזרחים. לפני מספר חודשים טייס נוסף ערק יחד עם מטוס הקרב שלו ונחת בבסיס צבא המורדים במדינה. על פי אנשי "סוריה החופשית" יותר ויותר בכירים מכוחותיו של בשאר אסד מאסו במעשיו של הנשיא, ועברו לצד המתנגדים לו.

במקביל התקשורת הסורית מדווחת על עוד סבב אלים בעיר חומס, על פי הדיווחים כוחותיו של אסד חידשו הבוקר את הירי על ריכוזי המורדים בעיר שהפכה למוקד ההתנגדות לנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת