טייס סורי ערק עם מטוסו לירדן

עוד מכה לנשיא אסד: אחרי אובדן הקשר עם טייס קרב סורי, התברר כי הוא ערק יחד עם מטוס המיג שלו לירדן. בממלכה השכנה אישרו שהמטוס ביצע נחיתת חירום בשדה התעופה על שם המלך חוסיין לאחר שביקש מקלט פוליטי

הטלוויזיה הסורית מדווחת שהטייס חסאן מרעי חמאדה ערק בטיסת אימונים סמוך לגבול ירדן סוריה , בשעה 10:34 הבוקר (שעון סוריה). שר ההסברה הירדני אישר את האירוע ואמר שהטייס נחת בשטח ירדן אחרי שביקש מקלט פוליטי.

על פי הדיווחים בטלוויזיה הסורית הקשר עם הטייס אבד ואנשי ארגוני האופוזיציה הסורים מדווחים כי האיש ערק , יחד עם מטוס המיג 21 שלו לירדן. ירדן מאשרת שהמטוס ביצע נחיתת חירום בשדה התעופה על שם המלך חוסיין במאפרק שבצפון המדינה, סמוך לגבול הסורי.

לא מדובר במקרה ראשון בסוריה, שסובלת ממלחמת אזרחים. לפני מספר חודשים טייס נוסף ערק יחד עם מטוס הקרב שלו ונחת בבסיס צבא המורדים במדינה. על פי אנשי "סוריה החופשית" יותר ויותר בכירים מכוחותיו של בשאר אסד מאסו במעשיו של הנשיא ועברו לצד המתנגדים לו.

במקביל התקשורת הסורית מדווחת על עוד סבב אלים בעיר חומס, על פי הדיווחים כוחותיו של אסאד חידשו הבוקר את הירי על ריכוזי המורדים בעיר שהפכה למוקד ההתנגדות לנשיא.

בהכנת הידיעה השתתפו תום שרון, עמית ולדמן וגלעד גמליאלי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת