דיווח: "מובארק מת מוות קליני"

הנשיא לשעבר של מצרים חוסני מובארק הועבר לבית חולים בקהיר לאחר שחלה הידרדרות במצבו הבריאותי. סוכנות הידיעות הרשמית של מצרים הודיעה כי מובארק מת מוות קליני, אך המועצה הצבאית במדינה מכחישה את הדיווחים וטוענת כי הוא חי, אך מצבו קשה

חי או מת? מובארק במשפטו, ארכיון (רויטרס)

דיווחים סותרים על מצב בריאותו המידרדר של הנשיא המודח של מצרים חוסני מובארק. בכירים במועצה הצבאית העליונה של מצרים אומרים כי הנשיא לשעבר חוסני מובארק נתמך בידי מכשירי הנשמה, אך הם מכחישים את הדיווחים שהועלו אמש לפיהם מובארק מת מוות קליני.

סוכנות הידיעות המצרית הממלכתית ציטטה מוקדם יותר מקורות רפואיים שלפיהם הנשיא לשעבר, בן 84, מת מוות קליני. אמש הועבר הנשיא מהאגף הרפואי בבית החולים טורה בו הוא נמצא מאז נגזר עליו מאסר עולם לבית החולים הצבאי המרכזי בקהיר.

לעומת דיווחים אלו, גורמים במועצה הצבאית העליונה שעדיין שולטת במצרים אומרים כי הוא חי, אך הוא מורדם ומונשם. הגנרל סעיד עבאס, חבר המועצה הצבאית, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הנשיא לשעבר עבר שבץ מוחי, אבל הדיווחים לפיהם הוא מת מוות קליני אינם נכונים. מקור ביטחוני אחר במצרים אמר כי מצבו קשה והוא מונשם, אך עדיין מוקדם לקבוע האם הנשיא מת מוות קליני.

עדיין לא ידוע מי יהיה הנשיא הבא

דיווחים אלו מגיעים על רקע חוסר הבהירות לגבי זהותו של הנשיא הבא של מצרים: שני המועמדים לנשיאות מוחמד מורסי ואחמד שפיק טוענים לניצחון, לאחר הסיבוב השני בבחירות לנשיאות שנערך בסוף השבוע שעבר. התוצאות אמורות להתפרסם מחר.

מובארק בן ה-84 שלט במצרים 30 שנה, מאז ההתנקשות בנשיא סאדאת ב-1981. הוא התפטר מתפקידו בשנה שעברה לאחר הפגנות המונים שקראו לסיים את שלטונו. הנשיא הועמד למשפט באשמת שחיתות והרג מפגינים במהלך ההפגנות, והוא נדון למאסר עולם אותו הוא מרצה בכלא טורה בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת