מהפך? יריבו של מורסי טוען לניצחון

תנועת האחים המוסלמים כבר הודיעה אתמול על ניצחונה לפני תוצאות האמת והערב הופך יריבו את הקערה על פיה: בהודעה מטעם אחמד שפיק נמסר כי ניצח בבחירות למצרים לאחר שזכה ב-51.5% מהקולות - הפרש זעום של חצי מיליון בוחרים

הודעה דרמטית מטעם מטה הבחירות של אחמד שפיק, שהתמודד בבחירות למצרים מול מועמד "האחים המוסלמים" מוחמד מורסי: לטענת מטה שפיק, המועמד מטעמם ניצח בניגוד להודעת האחים המוסלמים אתמול.

בהודעה מטעם המטה נמסר כי שפיק גרף 51.5% מקולות הבוחרים - הפרש זעום שמזכה אותו לטענתם בניצחון. משמעות הפער הקטן באחוזים הוא חצי מיליון בוחרים לדברי מטה יריבו של מורסי.

במפלגת "האחים המוסלמים" לא חיכו לתוצאות הרשמיות וכבר אתמול הצהירו כי המועמד שלהם מוחמד מורסי הוא המנצח עם 52.5% מהקולות לאחר שרובם כבר נספרו.

אחמד שפיק, הבכיר הצבאי לשעבר ומי שהיה ראש הממשלה של מצרים, השיג לפי הודעת האחים המוסלמים 47.5% מהקולות. על פי הודעת בכירי הארגון במסיבת עיתונאים שנערכהאתמול במצרים, ההכרזה שלהם מתבססת על תוצאות שנספרו מ-98% מהקלפיות ברחבי מצרים.

במטהו של שפיק לא קיבלו את ההכרזה בעין יפה. "אנו מסרבים להצהיר על מספרים לא נכונים", אמרו לסוכנות הידיעות "רויטרס". עם זאת אחד מהפעילים ציין כי "אני לא חושב שנצליח בזה", ואחר מהם אף פרץ בבכי.

האם ראש ממשלתו של מובארק יירש את מקומו כנשיא?

אחמד שפיק - בן 71, החל את פעילותו הציבורית בשורות חיל האוויר המצרי שבו שימש טייס קרב. בתפקיד זה הוא לחם בין היתר, מול ישראל במלחמות ששת הימים, ההתשה ויום הכיפורים.

את מדי הצבא הוא פשט ב-2002 - עת מונה לשר התעופה האזרחית. בינואר אשתקד, בעקבות המהומות שפרצו בארצו והתפטרות הממשלה שכיהנה תחת שלטון מובארק, כיהן במשך כחודש ימים ראש ממשלה - עד שעיסאם שראף החליפו בתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת