פקחי האו"ם בסוריה: "בשל האלימות - משעים את הפעילות"

בסוריה נמשכות מהומת הדמים: גורמי אופוזיציה מדווחים על יותר מ-25 הרוגים היום, בהפגזות של צבא אסד על אזורים נרחבים במדינה. בתוך כך, פקחי האו"ם המוצבים בסוריה הודיעו כי החליטו להשעות את פעילותם. "אנשי לא ייצאו לשטח - הם מסתכנים" אמר ראש צוות הפקחים הגנרל מוד, שהאשים באלימות את שני הצדדים

בעקבות האלימות הקשה שנמשכת בסוריה גם היום, הודיע ראש צוות הפקחים של האו"ם במקום כי הוא ואנשיו משעים את פעילותם במדינה. "הפעילות שלנו לא תכלול יותר סיורים ויציאה לשטח", אמר הגנרל רוברט מוד. "אנשי יישארו במקומם הנוכחי עד להודעה חדשה".  ראש הצוות האחראי על 300 הפקחים ששלח האו"ם לסוריה, הבהיר כי ההשעיה תיבחן בכל יום מחדש.

הפקחים נשלחו לסוריה במסגרת תכנית השלום של קופי אנאן כבר ב-12 באפריל, אך הקרבות בין אנשי אסד למורדים לא נרגעו - אלא להיפך. מאות בני אדם נהרגו, ביניהם גברים, נשים וילדים. "זה מגביר גם את הסיכון לפקחים". הוסיף הגנרל מוד.

היום: עוד 25 הרוגים

רק הבוקר דיווחו ארגוני זכויות אדם על 25 הרוגים בקרבות בפרברי המגורים של דמשק, בירת סוריה, מאש כבדה שירו כוחות הצבא של הנשיא בשאר אסד. שמונה מהם נהרגו כשפצצת מרגמה פגעה ישירות בבניין מגורים בעיירה דומה.

ארבעה הרוגים נוספים קיפחו את חייהם כשהצבא הסורי הפגיז את השכונות ערבין וטול. פעיל זכויות אדם סורי האשים כי "המשטר מנסה לטהר פרברי דמשק מכל כיסי ההתנגדות", וסיפר כי הירי לאזור נעשה ללא הבחנה. בין היתר, ציין כי באחת הדירות בבניין שנפגע מפצמ"ר נהרגו זוג הורים ובנם הקטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת