סוריה: 12 הרוגים מאש כבדה של הצבא בפרברי דמשק

כוחותיו של אסד פועלים משעות הבוקר בשכונות המגורים שבפאתי הבירה הסורית. דיווחים מהשטח מלמדים על 12 הרוגים, רובם קיפחו את חייהם כשפצצת מרגמה נורתה אל תוך בניין מאוכלס. "מבוצע ירי ללא הבחנה לעבר אזרחים", העידו גורמים שם

אש בסוריה. ארכיון (רויטרס)

משעות הבוקר נתונים פרברי המגורים של דמשק, בירת סוריה, לאש כבדה שיורים כוחות הצבא של הנשיא בשאר אסד. ארגוני זכויות אדם דיווחו על לפחות 12 הרוגים, מהם נהרגו שמונה כשפצצת מרגמה פגעה ישירות בבניין מגורים בעיירה דומה.

ארבעת ההרוגים הנוספים קיפחו את חייהם כשהצבא הסורי הפגיז את השכונות ערבין וטול. פעיל זכויות אדם סורי האשים כי "המשטר מנסה לטהר פרברי דמשק מכל כיסי ההתנגדות", וסיפר כי הירי לאזור נעשה ללא הבחנה. בין היתר, ציין כי באחת הדירות בבניין שנפגע מפצמ"ר נהרגו זוג הורים ובנם הקטן.

נוסף על כך, ציין הפעיל כי משקיפי האו"ם שנשלחו לסוריה לא פעלו בדומה כבר יותר משבוע, אך עם זאת אמר כי "בכל מקרה, הם אינם יכולים לעשות דבר מעבר ללתעד את מה שקורה. המשקיפים לא יכולים להגיש עזרה אמיתית".

"עליית מדרגה ברמת האלימות"

ברחבי סוריה הוצבו כ-300 פקחים העוקבים אחר יישום תכנית השלום שיזם השליח המיוחד של האו"ם קופי אנאן, שעד כה לא זקפה לזכותה הישגים מרשימים.

ראש צוות הפקחים, רוברט מוד, ציין אתמול כי בימים האחרונים ניכרת הסלמה חמורה בהיקף שפיכות הדמים בסוריה - מה שלדבריו גורם להתמוססות הניסיונות להשיב את השקט למדינה. "אנו עדים לעליית מדרגה בפעולות האלימות מצד שני הצדדים", הוא אמר - והוסיף: "הן כוחות האופוזיציה והן הצבא סופגים אבידות - ובדרך מהווים סכנה לשלום האזרחים".

לטענת פעילי זכויות אדם, גבתה עד כה האלימות בסוריה את חייהם של 14,000 בני אדם מאז החלו הניסיונות להדיח את הנשיא אסד מתפקידו, במרס אשתקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת