האחים המוסלמים: "הפיכה נגד המהפכה"

תגובות סוערות במצרים בעקבות החלטת ביהמ"ש במדינה לפסול את תוצאות הבחירות של כשליש מהמושבים בפרלמנט - צעד שיביא לפיזורו. שאפיק יוכל להיבחר לנשיא. האחים המוסלמים: "העם לא ייתן לזה לעבור בשקט"

תגובות סוערות ברחבי מצרים בעקבות החלטת בית המשפט החוקתי לפסול כשליש מהמקומות בפרלמנט - ובעצם להביא לפיזורו. עבד אל-מונעים עבול פותוח, שהיה מועמד לנשיאות מצרים טוען כי מדובר בהפיכה, ומדגיש כי העם המצרי לא ייתן לצעד זה לעבור בשקט.

האחים המוסלמים מאשימים כי מדובר ב"הפיכה נגד המהפכה", אך עם זאת הודיעו כי יקבלו את פסיקת בית המשפט והביעו ביטחון כי מועמדם ייבחר בסיבוב השני לנשיאות.

בדף הפייסבוק של פותוח, הוא כתב כי הממשלה הנוכחית במדינה הוציאה צו המעניק כוח לצבא, למשטרה ולגורמי המודיעין את הכוח לעצור אזרחים, זאת כחלק מאותו מהלך. עוד הוא ציין כי הפסיקה היא "הפיכה במלוא מובן המילה".

שאפיק יוכל להתמודד בבחירות

בית המשפט החוקתי במצרים הודיע מוקדם יותר על פסילת הליך הבחירות, יומיים בלבד לפני פתיחת הקלפיות בסיבוב השני בבחירות לנשיאות.

משמעות ההחלטה היא בחירות חדשות לפרלמנט שבו כזכור יש רוב לנציגי האחים המוסלמים. בנוסף הודיע בית המשפט כי הגנרל אחמד שאפיק, שהיה ראש ממשלת מצרים בעבר - יוכל להתמודד בשבת בסיבוב השני לבחירות לנשיאות. בעקבות ההחלטה יצאו תומכי שאפיק להריע בכיכר תחריר.

שאפיק בירך על החלטת בית הדין ואמר כי מדובר בהחלטה "היסטורית" וכי "עידן של חיסול חשבונות פוליטי" הגיע לקיצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת